چرا دولوپرها می‌بایست از ماوس و کیبورد گیمینگ استفاده کنند؟

چرا دولوپرها می‌بایست از ماوس و کیبورد گیمینگ استفاده کنند؟

از لحاظ ظاهری تفاوت چندانی مابین یک دولوپر و یک گیمر حرفه‌ای وجود ندارد چرا که هر دو نفر ساعت‌های متمادی را در مقابله صفحهٔ نمایش می‌نشینند، کلیک کرده و با کیبورد کار می‌کنند! گیمرها برای اینکه بتوانند نتایج بهتری در بازی‌ها کسب کنند، علاوه‌ بر سرعت‌عمل و تجربهٔ بازی، به سخت‌افزاری به‌ نام ماوس و کیبورد متوسل می‌شوند اما نه آن‌ دسته از ماوس‌های معمولی با ۳ دکمهٔ معمول که اکثر کاربران کامپیوتر از آنها استفاده می‌کنند، بلکه ماوس‌ و کیبوردهای حرفه‌ای که تحت‌ عنوان سخت‌افزارهای به‌اصطلاح Gaming شناخته می‌شوند. 

بر اساس مقاله‌ای که در سایت LifeHacker منتشر شد، اگر دولوپری از سخت‌افزارهای گیمینگ مثل ماوس و کیبورد اختصاصی این کار استفاده کنند، اثربخشی کار ایشان دوچندان خواهد شد!

دلیل اصرار بر استفاده از ماوس و کیبورد گیمینگ، صرفاً ارگونومیک این سخت‌افزارها نیست بلکه علاوه بر سهولت استفاده از این وسائل جانبی برای ساعت‌های طولانی، این امکان نیز برای کاربران فراهم می‌گردد تا بتوانند از میان دکمه‌های بسیار زیادی که این تجهیزات دارند، یکسری دکمه‌ها را برای کارهای پرکاربرد مد نظر خود اصطلاحاً کاستومایز کنند.

شاید در بازه‌های زمانی کوتاه این کار صرفاً منجر به کاهش چند ثانیه‌ای شود، اما اگر یک دید بلندمدت داشته باشیم، خواهیم دید که یک برنامه‌نویس می‌تواند در بلندمدت چندین روز خود را جلو بیاندازد.

نظر شما چیست؟ آیا تجربهٔ کدنویسی با استفاده ماوس و کیبوردهای گیمینگ را دارید و آیا صرفه‌جویی در زمان بااستفاده از این سخت‌افزارها آن‌قدر چشمگیر است که برنامه‌نویس هزینه نسبتاً بالای این وسائل جانبی را متقبل گردد؟ نظرات خود را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع