چرا دولوپرها می‌بایست از ماوس و کیبورد گیمینگ استفاده کنند؟

چرا دولوپرها می‌بایست از ماوس و کیبورد گیمینگ استفاده کنند؟

از لحاظ ظاهری تفاوت چندانی مابین یک دولوپر و یک گیمر حرفه‌ای وجود ندارد چراکه هر دو نفر ساعت‌های متمادی را در مقابله صفحهٔ نمایش می‌نشینند، کلیک کرده و با کیبورد کار می‌کنند. گیمرها برای این که بتوانند نتایج بهتری در بازی‌ها کسب کنند، علاوه‌بر سرعت‌عمل و تجربهٔ بازی، به سخت‌افزاری به‌نام ماوس و کیبورد متوسل می‌شوند اما نه آن‌دسته از ماوس‌های معمولی با ۳ دکمه که اکثر کاربران کامپیوتر از آن‌ها استفاده می‌کنند بلکه ماوس‌ها و کیبوردهای حرفه‌ای که تحت‌عنوان سخت‌افزارهای به‌اصطلاح Gaming شناخته می شوند. در این مقاله قصد داریم ببینیم چرا برنامه‌نویسان هم می‌بایست از این نوع ماوس‌ها و کیبوردها برای اثربخشی بیشتر و افزاریش راندمان کار خود استفاده کنند.

بر اساس مقاله‌ای که در سایت LifeHacker منتشر شده، اگر برنامه‌نویسی از سخت‌افزارهای گیمینگ مثل ماوس و کیبورد اختصاصی این کار استفاده کنند، اثربخشی کار ایشان دوچندان خواهد شد!

دلیل اصرار بر استفاده از ماوس و کیبود گیمینگ صرفاً ارگونومیک این سخت‌افزارها نیست بلکه علاوه بر سهولت استفاده از این وسائل جانبی برای ساعت‌های طولانی، این امکان نیز برای کاربران فراهم می‌گردد تا بتوانند از میان دکمه‌های بسیار زیادی که این تجهیزات دارند، یکسری دکمه‌ها را برای کارهای پرکاربرد مدنظر خود اصطلاحاً Customize کنند.

شاید در بازه‌های زمانی کوتاه، این کار صرفاً منجر به کاهش چند ثانیه‌ای شود، اما اگر یک دید بلندمدت داشته باشیم، خواهیم دید که یک برنامه‌نویس می‌تواند در بلندمدت چندین روز خود را جلو بیاندازد.

نظر شما چیست؟ آیا تجربهٔ کدنویسی بااستفاده ماوس و کیبوردهای گیمینگ را دارید و آیا صرفه‌جویی در زمان بااستفاده از این سخت‌افزارها آن‌قدر چشم‌گیر است که برنامه‌نویس هزینه نسبتاً بالای این وسائل جانبی را متقبل گردد؟ نظرات خود را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع