چرا برنامه نویسان می بایست از ماوس و کیبورد گیمینگ استفاده کنند؟

از لحاظ ظاهری تفاوت چندانی مابین برنامه نویس و یک گیمر حرفه‌ای وجود ندارد چرا که هر دو نفر ساعت‌های متمادی را در مقابله صفحه نمایش می نشینند، کلیک کرده و با کیبورد کار می کنند. گیمرهای برای این که بتوانند نتایج بهتری در بازی‌ها کسب کنند، علاوه بر سرعت عمل و تجربه بازی، به سخت افزاری به نام ماوس و کیبورد متوسل می‌شوند اما نه آن دسته از ماوس های معمولی با ۳ دکمه که اکثر کاربران کامپیوتر از آن ها استفاده می‌کنند بلکه ماوس هایی حرفه‌ای که تحت عنوان ماوس های Gaming شناخته می شوند. در این مقاله با وبلاگ سکان آکادمی همراه باشید تا ببینیم چرا برنامه نویسان هم می بایست از این نوع ماوس ها و کیبوردها برای اثربخشی بیشتر استفاده کنند.

بر اساس مقاله‌ای که در سایت LifeHacker منتشر شده، اگر برنامه نویسی از سخت افزارهای گیمینگ مثل ماوس و کیبورد اختصاصی این کار استفاده کنند، اثربخشی کار ایشان دوچندان خواهد شد.
دلیل اصرار بر استفاده از ماوس و کیبود گیمینگ صرفاً ارگونومیک این سخت افزارها نیست بلکه علاوه بر سهولت استفاده از این وسایل جانبی برای ساعت‌های طولانی، این امکان نیز برای کاربران فراهم می‌گردد تا بتوانند از میان دکمه های بسیار زیادی که این تجهیزات دارند، یکسری دکمه ها را برای کارهای پرکاربرد مد نظر خود Customize کنند. شاید در بازه های زمانی کوتاه، این کار صرفاً منجر به کاهش چند ثانیه ای شود، اما اگر یک دید بلند مدت داشته باشیم، خواهیم دید که یک برنامه نویس می‌تواند در بلند مدت چندین روز خود را جلو بیاندازد.
نظر شما چیست؟ آیا تجربه کدنویسی با استفاده ماوس و کیبوردهای گیمینگ را دارید و آیا صرفه جویی در زمان با استفاده از این سخت افزارها آنقدر چشمگیر است که برنامه نویس هزینه نسبتاً بالای این وسایل جانبی را متقبل گردد؟ نظرات خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Using a Gaming Rig to Boost Productivity

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


  • هومان هرمزدی محمد آبادی در تاریخ: 1394/04/22

    لطفا مقاله یا فیلمی از کاربرد این سخت افزارها به صورت واقعی منتشر کنید مثلا دفتر برنامه نویسان مایکروسافت چجوریه؟همشون از این سخت افزارها دارن؟

    ادمین سایت در تاریخ: 1394/04/23

    سلام. به نظر می رسد که اگر در یوتیوب سرچ کنید بتوانید فیلم هایی با این مضامین بیابید.

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)