Monica: اپلیکیشنی که می‌تواند حافظهٔ اجتماعی شما باشد!

Monica: اپلیکیشنی که می‌تواند حافظهٔ اجتماعی شما باشد!

آیا همیشه تاریخ تولد دوستانتان را فراموش می‌کنید؟ به‌خاطر دارید آخرین بار کی با مادربزرگ‌تان تماس گرفته‌اید؟ تاریخ آخرین باری که با دوست‌تان به کافه رفته‌اید را فراموش کرده‌اید؟ بازهم یادتان نمی‌آید که فلان کتاب را به چه کسی قرض داده‌اید؟ اگر پاسخ به تمامی و یا برخی از سؤالات فوق آری است، به‌نظر می‌رسد که سرویس Monica بتواند بخش قابل‌توجهی از مشکلات شما را مرتفع سازد.

همهٔ ما به‌نوعی این قبیل مشکلات را تجربه کرده‌ایم؛ آن هم بارها و بارها! اما نگران نباشید اپلیکیشن جالب، جدید و البته کاربردی Monica برای همین منظور طراحی شده است. این اپلیکیشن به شما کمک خواهد کرد تا هرآنچه که درباره دوستان و خانواده‌ٔتان لازم دارید را به‌آسانی به‌خاطر آورید. شما می‌توانید اطلاعات مهم راجع به افراد خانواده و دوستان و همکارانتان را در این اپلیکیشن وارد کنید و دیگر هرگز نگران فراموش کردن آن‌ها نباشید!

همهٔ ما در به‌خاطر آوردن اسم بچه‌های برخی از آشنایان‌مان دچار مشکل می‌شویم، یا تاریخ تولد آن‌ها به‌راحتی در ذهنمان نمی‌ماند؛ اما بااستفاده از این اپلیکیشن می‌توانید این‌گونه اطلاعات را ثبت و در صورت نیاز، از آن‌ها استفاده کنید.

تاریخ‌های مهم را هنگام نیاز به‌خاطر آورید
Monica بااستفاده از فرستادن یک ایمیل، شما را در جریان تمام اطلاعات مورد نیاز و تاریخ‌های مهم دربارهٔ تمام کانتکت‌هایتان (مخاطبان) قرار می‌دهد؛ این اطلاعات می‌تواند شامل تاریخی‌هایی مثل تاریخ تولد، سالگرد ازدواج و غیره باشد. Monica حتی به شما یادآوری می‌کند که خیلی وقت است به دوستتان سر نزده‌اید و احتمالاً بهتر است برای این آخر هفته قرارملاقاتی ترتیب دهید!

همهٔ فعالیت‌هایی که یک‌جا انجام می‌شوند را یک‌جا به‌خاطر آورید
Monica این امکان را برای شما فراهم می‌آورد تا فعالیت‌های مرتبط باهم را یک‌جا طبقه‌بندی کنید؛ مثلاً همهٔ کارهایی را که به‌همراه یکی از دوستانتان انجام داده‌اید را یک‌جا طبقه‌بندی می‌کند. این‌کار باعث می‌شود که همیشه آخرین کاری که به‌همراه کسی انجام داده‌اید را به‌خاطر داشته باشید. در ادامه فهرستی از قابلیت‌ها و کاربردهای این اپلیکیشن را لیست کرده‌ایم:
- مدیریت فعالیت‌های مرتبط با افرادی که برایتان مهم هستند
- مدیریت غذا! (این که کدام غذا را بیشتر دوست دارید! یا غذای مورد علاقهٔ برادرتان چیست؟)
- قرارملاقات‌های مهم
- یادآوری از طریق ایمیل
- وظایفی که نسبت به یک فرد دارید یا کارهایی که باید برای کسی انجام دهید!
- مدیریت خرید هدیه
- ثبت کارهایی که به‌همراه کسی انجام داده‌اید
- اطلاعات مهم دربارهٔ کودکان آشنایان، دوستان و فامیل!

چرا مونیکا؟
Monica اولین برنامهٔ مدیریت ارتباط دوستانه در دنیا است. این اپلیکیشن مناسب افرادی است که هم تشکیل خانواده داده‌اند و هم مشغلهٔ کاری‌شان زیاد است و نمی‌توانند میان توجه‌شان به این ۲ مسئلهٔ مهم توازن ایجاد کنند.

اغلب این جملات را می‌شنویم که «آنقدر سرم شلوغه که اصلاً یادم رفت به دوستم تولدش رو تبریک بگم.» یا «آنقدر سرگرم کار بودم که هیچ یادم نموند به مادربزرگم زنگ بزنم.» اما هرچه سن‌مان بالاتر می‌رود، بیشتر و بیشتر در این چنین وضعیتی گرفتار می‌شویم!

در همین راستا، اپلیکیشن Monica به‌وجود آمده است تا به شما در حل این مشکل کمک کند (البته به یاد داشته باشیم که این برنامه مناسب همه نیست). این برنامه احتمالاً برای کسانی که دوستانشان را هر روز می‌بینند یا فردی کاملاً اجتماعی هستند مناسب نیست! درعین‌حال، مونیکا یک شبکهٔ اجتماعی نیست و این برنامه هیچ شباهتی به فیسبوک ندارد بلکه این برنامه فقط برای حافظهٔ شما است تا همه‌چیز را به یاد آورید!

حال نوبت به نظرات شما می‌رسد؛ به‌نظر شما وجود چنین برنامه‌هایی لازم است؟ یا انسان بدون این‌گونه برنامه‌ها نیز قادر به مدیریت روابط اجتماعی خود هست؟ آیا این برنامه به انسان‌ها کمک می‌کند تا از حجم تنهایی خود بکاهند؟ نظرات و دیدگاه‌های خود در این رابطه را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع