سیستم‌­عامل سبک Bodhi Linux 4.2.0 منتشر شد

سیستم‌­عامل سبک Bodhi Linux 4.2.0 منتشر شد

دولوپر‌های سیستم‌عامل لینوکسی سبک Bodhi Linux، آخرین ورژن (4.2.0) این سیستم‌عامل را نزدیک به ۴ ماه پس از انتشار آخرین نسخهٔ باثبات، ارائه کرده‌اند (این موضوع را در نظر داشته باشید این نسخه، قابلیت‌های جدیدی نسبت به نسخهٔ قبل ندارد.) از جمله شاخص‌ترین تغییرات در نسخهٔ Bodhi Linux 4.2.0، می‌توان به استفاده از کرنل 4.10 به‌همراه پنل تنظیمات Swami به‌طور پیش‌فرض اشاره کرد.

از آنجایی که Bodhi Linux 4.2.0 قابلیت‌های جدید زیادی را با خود به‌همراه ندارد، از این روی دولوپر‌ها به کاربران فعلی پیشنهاد نصب مجدد این توزیع را نمی‌دهند. این نسخه که با کرنل لینوکس 4.10 همراه شده است، فقط به جهت به‌روز نگاه‌ داشتن ISO فعلی این توزیع منتشر شده است.

البته در این نسخه، پنل تنظیمات Swami به‌طور پیش‌فرض نصب شده است. نکتهٔ دیگر این‌که برای اولین بار دیسک‌های ۳۲بیتی PAE دیگر پشتیبانی نمی‌شوند (البته کامپیوتر‌های 32بیتی هنوز پشتیبانی می‌شوند و باید از ISO نسخهٔ به‌اصطلاح Legacy این توزیع استفاده کنند.)

اگر کاربران فعلی این توزیع از System Update استفاده کرده باشند، احتمالاً درحال‌حاضر آپدیت‌های نسخه 4.2.0 را دارند. اگر هم از آن دسته کاربران هستید که همیشه به‌دنبال آخرین‌ها هستند، می‌توانید از پکیج‌منیجر برای نصب کرنل و Swami استفاده کنید و یا با ورود به وب‌سایت رسمی Bodhi Linux، به صفحهٔ دانلود و سایر مستندات این توزیع دسترسی بیابید.

منبع