عرضه نسخه های مک و لینوکس Visual Studio توسط مایکروسافت

شرکت نرم‌افزاری مایکروسافت از اولین نسخه ویرایشگر کد ویژوال استودیو برای پلتفرم های مکینتاش و لینوکس پرده برداشت. این ابزار جدید که Visual Studio Code نام دارد این امکان را به دارندگان سیستم عامل های مبتنی بر یونیکس می‌دهد تا با سهولت بیشتری به توسعه برنامه‌های خود که بر پایه خانواده دات نت هستند بپردازند. چنین کاری در کارنامه این غول نرم افزاری دنیا به منزله یک نقطه عطف تلقی می‌شود چراکه این اولین باری است که مایکروسافت اقدام به ارائه نسخه چند منظوره ویرایشگر کد ویژوال استودیو می کند.

به گفته مدیران مایکروسافت، «این ابزار جدید که به طرز قابل توجهی Lightweight یا سبک است منجر به تکمیل مجموعه محصولات مرتبط با ویژوال استودیو می شود». از جمله قابلیت‌های این ابزار Cross-platrom یا سازگار با سیستم عامل های مختلف می‌توان به قابلیت‌های پشتیبانی از Intellisense و Git اشاره کرد. اگر شما هم جزو آن دسته از علاقمندان ویرایشگر کد ویژوال استودیو می باشید اما تاکنون به خاطر استفاده از سیستم عامل های مک یا لینوکس نتوانسته اید با این ابزار کار کنید، خبر خوشحال کننده برای شما اینکه هم اینک به صورت کاملاً رایگان می‌توانید بسته به نوع سیستم عامل خود، این ابزار را از اینجا دانلود نمایید.

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)