20 حقیقت جالب در مورد آرنولد شوارتزنگر: اسطوره ی تاریخ زیبایی اندام

20 حقیقت جالب در مورد آرنولد شوارتزنگر: اسطوره ی تاریخ زیبایی اندام

آدم های با استعداد در هر کاری استعداد دارند. آرنولد شوارتزنگر کاری های زیادی را در زندگیش امتحان کرده که از آن جمله می توان به ورزش حرفه ای، بازیگری، بیزنس، سیاست، نویسندگی، فعالیت در کارهای خیریه و غیره اشاره کرد. متاسفانه آرنولد نتوانسته در زندگی خانوادگی اش موفق باشد ولی این حقیقت باعث نشده که میلیون ها طرفدارش در سراسر دنیا را از دست بدهد. ما در این مقاله قصد داریم 20 حقیقت جالب در مورد آرنولد شوارتزنگر را با شما در میان بگذاریم. برای اطلاعات بیشتر در مورد این شخص موفق، با سکان آکادمی همراه باشید.

پیش از این تعدادی از هواداران این هنرمند، سیاستمدار و ورزشکار برجسته یک زبان برنامه نویسی با استفاده از دیالوگ های آرنولد در فیلم هایش طراحی کرده اند. حال بپردازیم به حقایق:

1- آرنولد شوارتزنگر اجازه نداشت که در فیلم ترمیناتور دو پلک بزند. مخصوصاً در مواقعی که باید با تفنگ شلیک می کرد و این مسئله کار را برای او خیلی سخت کرده بود.

2- آرنولد در فیلم ترمیناتور دو فقط 700 کلمه صحبت کرده و برای آن نقش 15 میلیون دلار دریافت کرده است. این یعنی دیالوگ معروف Hasta la vista, Baby حدود 85/716 دلار برای تهیه کننده خرج برداشته است!

3- آرنولد شوارتزنگر در دوران جوانی می توانست 683 پوند وزنه را بالا ببرد. امروزه بدنسازهای زیادی در فستیوال کلاسیک آرنولد با هم رقابت می کنند. فستیوال کلاسیک آرنولد یک همایش چند رشته ای است که هر سال در کلمبوس اوهایو برگزار می شود.

4- پدر آرنولد شوارتزنگر -گوستاو شوارتزنگر- یک افسر پلیس اتریشی بود که در یکم مارس 1983 به صورت داوطلبانه عضو حزب نازی شده بود.

5- آرنولد در فیلم End of Days هم بازی کرده است و این فیلم تنها فیلمی بوده که آرنولد به عنوان یک انسان در آن نقش داشته و در آخر کشته می شود. منتقدان عقیده دارند که این فیلم بدترین فیلم آرنولد است، که در ساخت آن فقط پول به هدر رفته است.

6- زمانی که فرماندار کالیفرنیا بود، آرنولد حقوق دولت را که سالانه مبلغ 175000 دلار بود را قبول نکرد و آن را به خیریه اهدا کرد. او از بازیگری در هالیوود درآمد خوبی داشت و دیگر نیازی به دریافت حقوق از طرف فرمانداری کالیفرنیا نداشت. او از این پول برای امور خیریه و افزایش حقوق مقامات رسمی زیر دستش استفاده کرد.

7- در کتاب گینس نام او به عنوان کامل ترین مرد رشد یافته ثبت شده است. پس از برنده شدن در مسابقات Mr.Olympia در دهه ی هفتاد، این افتخار نصیب اش شد که نامش در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شود.

8- هرکول تنها فیلمی است که آرنولد با نام آرنولد استرانگ در آن بازی کرده زیرا تهیه کننده فکر می کرد که فامیلی واقعی او ممکن است برای مردم قابل قبول نباشد.

9- آرنولد در سال 1947 در Thal -نام شهری در اتریش- به دنیا آمده و در سال 1983 به طور رسمی به شهروندی آمریکایی در آمده است.

10- جمله ی معروف آرنولد I'll be back در سال 1984 در فیلم ترمیناتور گفته شده و از آن به بعد او این جمله را در فیلم های بعدیش نیز تکرار کرده است. لازم به ذکر است که اصل این جمله I'll come back بوده است.

11- آرنولد در سال 2004 برای تعطیلات به هاوایی رفته بود اتفاقی مردی را در حال غرق شدن می بیند سریع در آب می پره و او را نجات می دهد. درست مثل توی فیلم ها!

12- در بدنسازی اندازه ی دور قفسه سینه اش 57 اینچ، دور کمرش 34 اینچ، غضله دو سر بازویی 22 اینچ، دور ران 28.5 اینچ، دور ساق پا 20 اینچ بود. آرنولد در وزن 235 پوند رقابت می کرد و در آن زمان به او لقب بزرگترین مرد را داده بودند.

13- به گفته ی دوستان دوران کودکی اش، آرنولد همیشه می گفته که هدفش در زندگی این است که به آمریکا برود و بازیگر شود و با یک زن از خانواده کندی -رئیس جمهور ترور شده ی آمریکا- ازدواج کند. او به هر سه هدفش رسید. همسر سابق او ماریا شرایور خواهر زاده ی "جان اف کندی" و "روبرت اف کندی" و "تد اف کندی" است.

14- آرنولد شوارتزنگر به شدت از حکم اعدام حمایت می کند. به خاطر این مسئله، حزب سبزهای اتریش در سال 2005 سعی کردند تابعیت اتریشی او را ازش بگیرند.

15- آرنولد شوارتزنگر می توانست نقش هالک را بازی کند ولی به خاطر قدش رد شد و در نهایت نقش هالک را "لو فریگنو" بازی کرد.

16- آرنولد در خانه ای بزرگ شده است که نه تلفن داشته نه یخچال نه توالت! پدر او در تربیت فرزندانش بسیار سخت گیر بود و عقیده داشت که این روش تربیت آن ها را قوی تر می کند.

17- آرنولد دو بار به خاطر بازی در فیلم، بالاترین دست مزد را دریافت کرد. مبلغی که خیلی بالاتر از دستمزد استاندارد بازیگران بود. او در فیلم ترمیناتور 2 در سال 1991 مبلغ 20 میلیون دلار و در ترمیناتور 3 در سال 2000 مبلغ 30 میلیون دلار دریافت کرد.

18- آرنولد اولین شهروند عادی آمریکایی بود که برای خودش یک ماشین Humvee داشت، برای پارک ماشینش به دو برابر فضای ماشین های عادی نیاز بود.

19- اسم وسط آرنولد Alois است. او اسم های مستعار زیادی هم دارد مثل: آرنی، بلوط اتریشی، Gavernator، مرد دونده، Conan the Gavernor و ماشین!

20- او در اوایل کار خودش در مسابقه ی دوستیابی نیز شرکت کرد و در آن مسابقه محبوب همه شده بود.

به نظر شما کدام مورد از واقعیت ها در مورد آرنولد شوارتزنگر جالب تر بود؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به استراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon