چگونه به History جستجوهای گوگل خود دست یابیم؟

چگونه به History جستجوهای گوگل خود دست یابیم؟

تصویر یک روز زندگی بدون گوگل خیلی سخت است البته برای کسانی که به این موتور جستجو عادت کرده باشند. اخیراً گوگل -این غول فناوری دنیا- قابلیت جدیدی برای دارندگان جیمیل راه اندازی کرده است که این امکان را به کاربران می‌دهد تا کلیه جستجوهای گذشته خود تا حال حاضر را دانلود نمایند. برای آشنایی با نحوه دستیابی به این امکان جدید گوگل، با وبلاگ سکان آکادمی همراه باشید.

پیش از هر چیز، نیاز است تا وارد مسیر history.google.com/history شده تا با تصویری همچون تصویر بالا مواجه شوید. همان‌طور که مشاهده می کنید، دکمه ای در بالا سمت راست با نشانگر نمایش داده شده که با کلیک بر روی آن و باز شدن منوی زیر شاخه این دکمه، لینک دانلود را مشاهده خواهید کرد. فلش دیگری هم که کمی پایین‌تر قرار گرفته است نشانگر تعداد جستجوهایی است که شما تاکنون انجام داده اید.

فایلی که دانلود می‌کنید بر اساس ماه های میلادی دسته بندی شده است که فرمت آن JSON است. زمانی که شما اقدام به ساخت این فایل می کنید، از طرف گوگل به شما پیام داده خواهد شد که به محض ایجاد فایل، یک ایمیل اطلاع رسانی حاوی لینکی به گوگل درایو شما برایتان ارسال خواهد شد که با کلیک بر روی آن، تاریخچه جستجوهای گوگل خود را مشاهده خواهید نمود.