Python Tools for Visual Studio: بهترین ابزار دیباگ برای دولوپرهای پایتون

Python Tools for Visual Studio: بهترین ابزار دیباگ برای دولوپرهای پایتون

مایکروسافت در سال‌های اخیر، از شرکتی که اپن‌سورس را مانند غده‌ای سرطانی توصیف می‌کرد، به یکی از بزرگ‌ترین مشارکت‌کنندگان در این زمینه تبدیل شده است و هر روز خبرهای بیشتری دربارهٔ این غول تکنولوژی و اقدام‌های تاثیرگذارش در جامعهٔ اپن‌سورس می‌شنویم. حال در این مطلب قصد داریم با ابزاری که این شرکت برای دولوپرهای پایتون تحت‌عنوان Python Tools for Visual Studio آماده کرده آشنا شویم.

ویرایش
ویژوال استودیو، ویرایشگری است که کدهای‌تان را می‌شناسد؛ اگر اجازه بدهید، این IDE می‌تواند به وسیلهٔ تولتیپ‌ها، تکمیل کد و تکه کدهای موجود در آن، بازده‌ٔتان را در توسعهٔ پروژه‌های پایتون بیشتر کند.

لایبرری
ویژوال استودیو ادیتوری است که لایبرری‌های مورد نیازتان را پیدا کرده و نصب می‌کند. لایبرری‌های شخص ثالث، سریع‌ترین مسیر برای حل مشکلات‌تان هستند. با پشتیبانی از pip، PyPI و محیط مجازی، به راحتی می‌توانید پروژه‌ها و وابستگی‌هایشان را مدیریت نمایید.

دیباگ
به صورت تعاملی، مسائل مختلف موجود در کدهای‌تان را در هر دو پلتفرم ویندوز و لینوکس حل‌و‌فصل کنید؛ هیچ یک از ما نمی‌توانیم ادعا کنیم همیشه بهترین کد را می‌نویسیم، اما می‌توانیم خیال‌مان را از این بابت راحت کنیم که وقتی اشتباهی را مرتکب می‌شویم، ویژوال استودیو در حل آن به ما کمک خواهد کرد. به این ترتیب می‌توانید کدهایتان را بگردید، حالت‌های مختلف را مشاهده یا تغییر دهید و بدون توجه به سیستم‌عامل، با برنامهٔ خود تعامل داشته باشید.

سورس کنترل
با استفاده از ابزار Python Tools for Visual Studio، گیت و Team Foundation Server یا به‌اختصار TFS را بدون نیاز به محیط کامندلاینی در اختیار خواهید داشت. پروژه‌های Git یا TFS، تغییرات موردنظر و Branch (شاخه)های مختلف را به‌راحتی بااستفاده از Team Explorer مدیریت نمایید و در غیر این صورت، از افزونه‌های دیگر سورس‌کنترل که برای ویژوال استودیو در دسترس قرار دارند، استفاده کنید.

یونیت تست
دولوپرهای پایتون می‌توانند تغییرات مدنظر را مستقیماً درون ادیتور ارزیابی نمایند و بدون نیاز به خارج شدن از محیط ویژوال استودیو مطمئن شوند که کدهایشان به‌درستی کار می‌کنند یا خیر. از طریق محیط Test Window می‌توان آزمایش‌های مختلف را بررسی، ویرایش، اجرا و دیباگ نمود.

اپن سورس
کدهای Python Tools for Visual Studio را در گیت‌هاب ببینید؛ این پروژه که به‌طور اختصاری PTVS نام دارد، به‌طور کامل رایگان است. این ابزار توسط مایکروسات طراحی و پشتیبانی شده و شامل مشارکت‌های مختلفی از طرف جامعهٔ اپن‌سورس نیز بوده است.

منبع