Google For Jobs: موتور جست‌وجوی مشاغل گوگل

Google For Jobs: موتور جست‌وجوی مشاغل گوگل

گوگل در کنفرانس‌ خبری خود موسوم به I/O که از سال 2008 تاکنون به طور سالانه در کالیفرنیا برگزار می‌‍شود، دست به انتشار اخبار جالبی دربارۀ پروژۀ جدید خود زد؛ این شرکت اعلام کرد که طی چند هفتۀ آینده، کاربران مقیم ایالات‌متحده می‌توانند به موتور جست‌و‌جوی جدید این شرکت به نام Google For Jobs دسترسی یابند. همان‌طور که از نامش پیدا است، این موتور جست‌وجو برای یافتن مشاغل و حرفه‌های گوناگون طراحی شده است.

مدیر عامل گوگل، ساندار پیچای، خیلی سربسته به نحوۀ عملکرد این موتور جست‌وجو اشارۀ کوچکی کرد؛ هم‌اکنون ما می‌دانیم که گوگل با کمک سیستم یادگیری ماشینی خود، قرار است به کمک کاربران بیاید. گوگل با استفاده از این سیستم در موتور جست‌وجوی مشاغل خود، مطالبی که کاربران جست‌وجو می‌کنند را تحلیل کرده و نزدیک‌ترین و مرتبط‌ترین نتایج را برای ایشان به نمایش درمی‌آورد.

با خواندن عنوان این مقاله احتمالاً اولین چیزی که به ذهنتان خطور کرد، این بود که گوگل چه‌طور می‌خواهد با شرکت‌هایی معتبر و قدرتمند با خدمات مشابه که سابقۀ طولانی‌تری در این زمینه دارند، رقابت کند؟ در پاسخ باید بگوییم که گوگل ظاهراً قصد رقابت ندارد! این شرکت قرار است که با همکاری وبسایت‌های دیگری مانند Facebook ،LinkedIn ،Glassdoor ،Careerbuilder Monster و خیلی‌های دیگر که به زودی به این فهرست اضافه می‌شوند، فعالیت خود را آغاز کند تا بتواند بهترین خدمات را به کاربران ارائه دهد.

Google For Jobs تمامی فیلترها و ابزارهایی که برای یافتن یک شغل مناسب لازم است را دارا است؛ همچون تمامی پلتفرم‌های جست‌وجوی مشاغل، Google For Jobs امکان جست‌وجو براساس مکان، نوع شغل، عنوان شغلی، تاریخ انتشار اعلامیۀ استخدام، نیمه‌وقت یا تمام‌وقت بودن و ... را در اختیار کاربران قرار می‌دهد (علاقمندان به آگاهی درمورد آگهی‌های استخدام برنامه‌نویس در شرکت‌های نرم‌افزاری ایرانی، می‌توانند با مراجعه به سرویس رایگان استخدام برنامه نویس (جابز) سکان آکادمی، از آخرین فرصمت‌های شغلی موجود مطلع گردند).

یکی از قابلیت‌های شایان ذکر Google For Jobs که برای خیلی‌ها بسیار مهم است، این است که حتی زمان رفت و آمدتان تا محل کار را حساب می‌کند و مشخص می‌کند که روزانه چه زمانی را در راه سپری خواهید کرد!

منبع