Autosaver: جایگزینی جدید و خودکار برای CTRL+S

Autosaver: جایگزینی جدید و خودکار برای CTRL+S

برای کسانی که اغلب اوقات به دلایل مسخره در حین کار با ویندوز، کاری که حتی بعضی اوقات ساعت‌ها مشغول آن بودند را بدون سیو شدن از دست می‌دهند، Autosaver می‌تواند به منزلهٔ یک معجزه باشد! Autosaver با سیو کردن برنامه‌ها و نرم‌افزارهای مختلف در ویندوز، آن‌هم در فواصل زمانی منظم، به جایگزینی قدرتمند برای CTRL+S تبدیل شده‌ است. این ویژگی به کاربران کمک می‌کند که دیتای خود را در مواقعی که برق می‌رود، شارژ لپ‌تاپ تمام می‌شود یا سیستم هنگ می‌کند حفظ کنند.

امروزه بیشتر مردم از لپ‌تاپ استفاده می‌کنند که لپ‌تا‌پ‌ها هم برخلاف کامپیوترها، از نیروی باطری بهره می‌برند اما خبر خوب این است که دیگر دورهٔ از دست دادن دیتا و اطلاعات به‌دلیل مشکلات تمام شدن شارژ و قطع برق به سر آمده‌ است. اما اگر شما چیزهای خیلی معمولی و پیش‌ پا افتاده را فراموش کنید چه؟ مثلا یادتان برود که کاری که در برنامه انجام دادید را قبل از خروج از برنامه سیو کنید و این باعث از دست دادن دیتای شما بشود؟

بعضی از نرم‌افزارهای جدید ممکن است قابلیت ذخیرهٔ خودکار را داشته‌ باشند، اما این دربارهٔ همهٔ برنامه‌ها صدق نمی‌کند و در مواردی که به‌طور اتفاقی سیستم هنگ می‌کند یا خاموش می‌شود، دیتای شما به کلی از دست می‌رود.

برای حل این مشکل، یک ابزار رایگان جدید برای ویندوز ایجاد شده که پیشرفت کار شما را در برنامه‌ها و نرم‌افزارهای مختلف به‌طور خودکار سیو می‌کند. این ابزار این کار را با فرستادن دستور CTRL+S در فواصل زمانی منظم به برنامه‌ یا برنامه‌هایی که درحال کار با آن‌ها هستید انجام می‌دهد.

لازم نیست که Autosaver هر بار بر روی ویندوز نصب و راه‌اندازی شود بلکه می‌توان آن را پیکربندی کرد که در هر بار راه‌اندازی یا بوت شدن ویندوز، به‌طور خودکار شروع به اجرا شود. شما می‌توانید فواصل زمانی‌ای که این برنامه پیشرفت کار شما در برنامه‌ها را سیو می‌کند، در بازهٔ ۱ دقیقه‌ تا ۵ ساعت تنظیم کنید.

وقتی شما Autosaver را فعال می‌کنید، چیزی روی صفحهٔ نمایشگر شما نشان داده‌ نمی‌شود، فقط آیکون آن در قسمت نوتیفیکیشن ویندوز ظاهر می‌شود و شما می‌توانید برای پیکربندی و تنظیمات بیشتر بر روی آن کلیک کنید.

قسمت Preferences (تنظیمات) شامل یک تکست باکس می‌شود که می‌توانید برنامه‌هایی که می‌خواهید Autosaver بر روی آن‌ها اجرا شود یا نشود را لیست کرده یا ویرایش کنید.

در صورت انتخاب گزینهٔ Auto save all apps except، همهٔ برنامه‌هایی که در ویندوز اجرا می‌کنید بجز برنامه‌هایی که در لیست گذاشتید به‌طور خودکار سیو می‌شوند و در صورت انتخاب گزینهٔ‌ Auto save only in these apps، فقط برنامه‌هایی که لیست می‌کنید به‌طور خودکار سیو می‌شوند. شما می‌توانید با راست کلیک کردن روی آیکون Autosaver در قسمت نوتیفیکیشن ویندوز، کلاً از Autosaver خارج شوید و آن‌را غیرفعال کنید.

منبع


نهال سهیلی‌فر