تبدیل Raspberry Pi به دستیار هوش مصنوعی به کمک کیت DIY اپن‌سورس گوگل

تبدیل Raspberry Pi به دستیار هوش مصنوعی به کمک کیت DIY اپن‌سورس گوگل

آخرین نسخه از مجلهٔ MagPi شامل یک کیت Do It Yourself یا به‌اختصار DIY است که توسط گوگل ساخته شده و با استفاده از Raspberry Pi می‌تواند در ساخت Google Home مورد استفاده قرار بگیرد. کاربر می‌تواند از Google Assistant SDK و Google Cloud API استفاده کند تا کنترل فرمان‌های صوتی را در پروژهٔ موردنظر خود فعال کند.

اگر علاقه‌مند هستید تا ارزان‌ترین راه برای ساخت یک Google Home را بدانید، Google AIY Project Kit چیزی است که به‌صورت رایگان در کنار آخرین نسخه از مجلهٔ MagPi عرضه می‌شود و بااستفاده از آن می‌توانید به هدف خود برسید (Google Home ابزاری است که بااستفاده از قابلیت فرمان صوتی گوگل عرضه شده تا بدون نیاز به دخالت دست، کارهای مورد نظر کاربر را تنها از طریق فرمان‌های صوتی انجام دهد؛ مثلاً انتخاب یک شبکه در تلویزیون هوشمند یا یافتن و پخش آهنگ مورد نظر از اینترنت).

MagPi 57 از یک برد، میکروفن استریو، جعبهٔ مقوایی، چندین سیم برای اتصال قطعات مختلف و یک کلید تشکیل شده تا دستیار صوتی گوگل را فعال کند؛ برای کامل کردن این سیستم، باید یک Raspberry Pi را به آن اضافه کنید و سپس به تنظیم کردن Google Assistant SDK و Google Cloud Speech API بپردازید.

البته قضیه فقط در مورد Google Home نیست بلکه از این کیت می‌توان در ساخت پروژه‌های دیگر با امکان کنترل صوت نیز بهره برد. برای مطالعهٔ بیشتر در این مورد، می‌توانید به وبسایت Google AIY Projects مراجعه کنید.

منبع