SkyTorrents: سرویس تورنت جدید بدون تبلیغات!

SkyTorrents: سرویس تورنت جدید بدون تبلیغات!

SkyTorrents عضو جدید خانوادهٔ تورنت‌ها است و این در حالی است که این وب‌سایت به کاربرانش وعدهٔ یک تجربهٔ ‌تورنتی بدون تبلیغات و متمرکز بر حفظ پرایوسی (حریم خصوصی) کاربران را داده‌ است. این وب‌سایت به‌طور کلی عاری از هرگونه تبلیغات است و از الگوریتم‌های تشخیص اسپم برای اسکن تمام تورنت‌های موجود و لیست شده در سایت استفاده می‌کند.

به‌جز نقض قانون کپی‌رایت در وب‌سایت‌هایی که به‌صورت رایگان محتوای غیرقانونی ارائه می‌کنند، به‌نظر شما وب‌سایت‌های تورنت دیگر چه مشکل و نکتهٔ منفی‌ای دارند؟ بله درست حدس زدید، این وب‌سایت‌ها برای کسب درآمد و ادارهٔ وبسایت‌شان بر تبلیغات آنلاین تکیه کرده‌اند و اغلب این ما هستیم که مورد هدف این گونه پاپ‌آپ‌های مخرب و اعصاب خردکن قرار می‌گیریم!

در چنین شرایطی، یک سرویس تورنت جدید ایجاد شده که بدون استفاده از این گونه پاپ‌آپ‌های تبلیغاتی به کاربرانش خدمت‌رسانی می‌کند و قول داده که به پرایوسی کاربرانش نیز احترام بگذارد و این مسئله‌ای است که احتمالا در آینده توجه بسیاری از افراد را به خودش جلب خواهد کرد. این وب‌سایت همان‌طور که پیش‌تر ذکر شد، SkyTorrents نام دارد و چند ماهی است که پای به عرصهٔ تکنولوژی و اینترنت گذاشته است. در گفت‌وگویی با وب‌سایت TorrentFreak، اپراتور SkyTorrents گفته‌است که هیچ‌گونه تبلیغاتی در وب‌سایت گذاشته نخواهد شد:

سایت یا بدون تبلیغات به کارش ادامه میده یا بسته می‌شه؛ هر زمان هم که بودجهٔ مالی‌مون تموم بشه، درخواست کمک مالی می‌کنیم.

در زمینهٔ حریم خصوصی هم نیاز نیست که کاربران در سایت هیچ اکانتی ایجاد کنند. این وب‌سایت به‌هیچ عنوان از جاوا‌اسکریپت استفاده نمی‌کند و همین‌طور از استفاده از هرگونه سی‌دی‌ان، کوکی و مودریتور در این وب‌سایت خبری نیست!

همچنین یک ابزار جداگانه هم برای تایید تورنت‌های واقعی و معتبر نیز در این وب‌سایت وجود دارد؛ اپراتور این وب‌سایت می‌گوید که حدود ۹۹.۹۹٪ تورنت‌های لیست شده و موجود در این سایت واقعی و معتبر هستند.

به گزارش TorrentFreak، در حال حاضر ۱۲۶۴۵۴۸۶ تورنت در لیست تورنت‌های ثبت شده در این سایت وجود دارد و این رقم به‌طور مداوم در حال بیشتر شدن است. این موضوع جالب خواهد بود که ببینیم اپراتورهای SkyTorrents در آینده به وعدهٔ وب‌سایتی بدون تبلیغات و حفظ حریم خصوصی کاربران عمل خواهند کرد یا خیر!

منبع


نهال سهیلی‌فر