اپل استورها تبدیل به کلاس درس می‌شوند!

اپل استورها تبدیل به کلاس درس می‌شوند!

شرکت اپل اعلام کرده است که فروشگاه‌های زنجیره‌ای خود موسوم به Apple Store را تبدیل به کلاس‌هایی تحت عنوان Today at Apple (امروز در اپل) می‌کند و در زمینه‌های کدنویسی، عکاسی، موسیقی و به‌‌طور کلی هر آنچه که مربوط به خلاقیت می‌شود، آموزش‌هایی را در تمام 495 شعبهٔ رسمی خود ارائه خواهد کرد. در بعضی از این مراکز، درس‌های مربوط به موسیقی و عکاسی در قالب کارگاه‌های آموزشی و توسط هنرمندان صاحب‌نام این حوزه‌ها برای علاقمندان برگزار خواهد شد.

به گفتهٔ آنجلا آرندتز، قائم‌مقام ارشد شرکت اپل، ایدهٔ Today at Apple درواقع طرحی است که فروشگاه‌های اپل را از محلی برای خرید آیفون یا مک‌بوک، تبدیل به مرکزی برای یادگیری می‌کند. درکل، 60 نوع برنامهٔ متفاوت وجود دارد که همگی حول دغدغهٔ اصلی این شرکت یعنی خلاقیت می‌گردند اما رشته‌های اصلی مربوط به هنر، طراحی، موسیقی، برنامه‌نویسی و عکاسی خواهند بود. بیشتر این کلاس‌ها خارج از محیط اپل استور برگزار خواهند شد و دیدن فردی که دارد در گوشه‌ای از خیابان هنر عکاسی خود را به رخ شاگردانش می‌کشد و تلاش می‌کند آن‌ها را نیز با خود همراه کند، چندان دور از ذهن نخواهد بود.

کلاس‌های بسیاری نیز با هدف آموزش کودکان ارائه خواهد شد و سعی بر آن است تا به شیوه‌ای کودکانه و مناسب سن آن‌ها، کودکان را با تکنولوژی آشنا کرده و طریقهٔ استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف را به آن‌ها آموزش داد.

اپل همچنین بر آن است تا دوره‌هایی را برای افرادی که در حوزهٔ آموزش فعالیت دارند، از جمله معلمان، کارآفرینان و صاجبین مشاغل معرفی کند. لیست کامل تمامی دوره‌ها و جزئیات بیشتر در مورد تک‌تک آن‌ها طی ماه‌های آینده در وب‌سایت رسمی این شرکت اعلام خواهد شد.

منبع