در آینده‌ای نه‌چندان دور، uTorrent بر پایهٔ مرورگرها عرضه خواهد شد!

در آینده‌ای نه‌چندان دور، uTorrent بر پایهٔ مرورگرها عرضه خواهد شد!

uTorrent با برخورداری از 150 میلیون کاربر، همچنان محبوب‌ترین درگاه تورنت در جهان به‌حساب می‌آید که این تعداد کاربر واقعاً شگفت‌آور است؛ جالب‌توجه‌ترین ویژگی‌های یوتورنت با به‌روزرسانی 5 سال پیش آن همراه بود، زمانی که ورژن 3 به‌روزرسانی شد و این در حالی است که از آن به‌بعد، رشدش متوقف شد و تمام ویژگی‌های جدیدی که ارائه شد تقریبا بی‌استفاده بودند!

براساس گزارش وب‌‌سایت TorrentFreak، براهم کوهن بنیان‌گذار uTorrent قول داده که تغییرات قابل‌توجهی در راه است. آقای کوهن به زمانی اشاره کرد که آن‌ها دورهٔ سختی را به‌دلیل استخدام افرادی از خارج شرکت تجربه کرده‌اند. او دربارهٔ ۲ پسرعمو به نام‌های باب و جرمی دلمار صحبت می‌کرد که به‌عنوان همکار مدیر اجرایی BitTorrent انتخاب شدند و قصد داشتند تا uTorrent را به Netflix دیگری تیدیل کنند؛ ولی در‌عوض با اجرای تعداد زیادی از طرح‌های بدون توجیه منطقی و استخدام‌های بی‌ضابطه، تقریبا شرکت را به مرز ورشکستگی رساندند!

آن دو هم‌چنین در برابر طرح Maelstorm که یک پروژهٔ پیاده‌سازی Torrent بر روی مرورگر اختصاصی شرکت بود ایستادگی کردند و مانع از اجرای این طرح در آن زمان شدند؛ پروژه‌ای که می‌توانست سال‌ها زودتر آغاز شود. بنابر گفته‌های آقای کوهن:

جرمی تصمیم گرفت پروژهٔ Maelstorm رو راه‌اندازی نکنه زیرا فکر می‌کرد که ایده‌های ناب بهتری داره که از این طرح خیلی موفق‌تر خواهند شد؛ ولی او در انجام اون کارها کاملا ناتوان بود و هیچ کدوم رو نتونست به سرانجام برسونه و باعث شد که آن طرح خوب هم عملا از بین بره!

آقای کوهن بدون هیچ تردیدی جزئیات آیندهٔ uTorrent را که برپایهٔ مرورگر خواهد بود را تشریح می‌کند؛ روی‌هم‌رفته، تنها تفاوتش این خواهد بود که دیگر بر روی مرورگر اختصاصی خودش نخواهد بود بلکه بر روی همان مرورگری -گوگل کروم یا فایرفاکس به‌طور مثال- که شما از آن استفاده می‌کنید نصب خواهد شد. ممکن است که پروژهٔ Maelstrom مرده باشد، اما بسیاری از ویژگی‌های آن، مثل پخش زنده، بر روی uTorrent جدید اجرا خواهند شد.

این تغییرات جدید به یوتورنت این امکان را می‌دهد تا به تمرکز بر تبلیغات روی مشتری ادامه دهد اما در‌عین‌حال قابلیت دسترسی تورنت را برای کاربران بیشتری افزایش می‌دهد مخصوصا برای کسانی که کمتر از اینترنت سر در می‌آورند و ممکن بوده قبلاً از این سرویس به دلیل این برداشت که کار با آن برایشان آسان نیست استفاده نمی‌کردند.

این تغییر همچنین یک گام بلند برای قابلیت پخش زنده خواهد بود که در‌حال‌حاضر با این‌که کاربردی است، عملکرد ضعیفی دارد. اجرای این ایده به پشتوانهٔ پلتفرم‌هایی که کارایی‌شان اثبات شده و مرورگرهایی که دائماً در حال به‌روزرسانی‌اند، به uTorrent این اجازه را می‌دهد تا امکانات جدید را سریع‌تر و با قیمت کمتر به مشتریانش ارائه دهد (لازم به ذکر ات که این کار همچنین تجربهٔ لذت تماشا یا شنیدن فیلم یا موسیقی را قبل از دانلود تمام فایل برای کاربر میسر می‌سازد؛ اکنون دنیا، دنیای پخش زنده است و این دفعه uTorrent قرار است واقعا همسو با سایر پیشتازان به سمت آینده حرکت کند.)

منبع