15.4 deepin: یکی از چشم نوازترین توزیع‌های گنو/لینوکس با ویژگی‌های جدید عرضه شد

15.4 deepin: یکی از چشم نوازترین توزیع‌های گنو/لینوکس با ویژگی‌های جدید عرضه شد

تیم توسعهٔ توزیع deepin، نسخهٔ 15.4 این سیستم‌عامل لینوکسی را به بازار عرضه کرده است؛ این توزیع با کرنل 4.9.8 لینوکس همراه است که به‌معنی قابلیت پشتیبانی تعداد بیشتری از دیوایس‌ها در این نسخه می‌‌‌باشد. ویژگی‌‌های بارز این نسخه از سیستم‌عامل دیپین، عبارتند از: طراحی جدید کنترل‌سنتر و دسکتاپ، بهبود عملکرد اینستالرها و هات‌کرنرها. نسخهٔ قبلی deepin 15.3 نیز که ماه‌ها پیش در 15 سپتامبر سال گذشته عرضه شده بود نیز مانند این نسخهٔ جدید به‌خاطر ظاهر زیبا و تجربهٔ کار آسان با آن، مورد تحسین علاقمندان به سیستم‌عامل گنو/لینوکس واقع شده بود.

درست همانند بیشتر سیستم‌عامل‌های لینوکسی موجود، deepin که توسط کامیونیتی لینوکس در چین طراحی شده است، برای دانلود، بهبود سورس‌کد و کار با آن کاملا رایگان است. deepin 15.4 که به کرنل 4.9.8 مجهز است، با تغییرات زیبایی‌شناختی در طراحی ظاهری آن نیز همراه شده است.

طراحی جدید کنترل سنتر
در نسخهٔ جدید، کنترل‌سنتر و دسکتاپ شکل نوینی از رنگ‌پردازی شفاف و کدر را دارا می‌باشد؛ همچنین در صفحهٔ اصلی، آیکان‌های دسترسی سریع برای تنظیمات پرکاربرد نمایش داده شده‌اند. نوتیفیکیشن‌ها و وضع آب‌وهوا هم با روشن شدن دستگاه به‌کار می‌افتند و در معرض دید کاربر قرار می‌گیرند.

پشتیبانی بهتر از سخت‌افزار
deepin 15.4 با کرنل 4.9.8 لینوکس همراه است که این به‌معنی دارایو‌های باکیفیت‌تر و پشتیبانی تعداد بیشتری دیوایس‌ها در این نسخهٔ جدید است.

اینستالر بهبود یافته
اینستالر جدید با یک رابط تمام صفحه، یک پس‌زمینه تار و QR Code همراه شده است که این ویژگی‌ها فرایند نصب برنامه‌ها را آسان‌تر و یک‌پارچه‌تر می‌کند.

مدیریت بهبودیافتهٔ‌پنجره‌ها
در نسخهٔ جدید 15.4، جلوه‌های بصری مدیریت پنجره‌ها بهینه‌سازی شده است؛ اکنون شما می‌توانید برای هر محیط کاری، یک عکس پس‌زمینهٔ مختلف انتخاب کنید. همچنین در این نسخه، قابلیت چندین نوع مختلف از حرکت صفحات بیش‌بینی شده است که تجربهٔ کار کردن با آن را لذت بخش‌تر می‌کند.

بهبود قابلیت Hot Corner 
Hot Corner در این نسخه، تجربه‌ٔ تعاملی جدیدی را معرفی می‌کند (منظور از این قابلیت این است که چهار گوشهٔ صفحهٔ دسکتاپ حالت تعاملی دارند.) 

دانلود deepin 15.4
کاربران علاقه‌مند می‌توانند فایل‌ ISO نسخه 15.4 توزیع دیپین را دانلود کرده و در صورت تمایل، نظرات و تجربیات خود را از کار کردن با deepin 15.4 را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی درمیان بگذارند.

منبع