خرید سایت Lynda.com به مبلغ ۱/۵ میلیارد دلار توسط شرکت لینکدین

شبکه اجتماعی تخصصی لینکدین به تازگی خبر داد که سایت آموزش آنلاین لیندا را به مبلغ ۱/۵ میلیارد دلار خریداری کرده است. لازم به ذکر است که ۵۲ درصد از این معامله به صورت نقدی و ۴۸ درصد الباقی به صورت سهام در اختیار شرکت لیندا قرار خواهند گرفت و این در حالی است که این معامله در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ نهایی خواهد شد.

به گفته هر دو شرکت، بسیاری از پرسنل سایت لیندا دات کام به پرسنل شبکه اجتماعی لینکدین ملحق خواهند شد و به گفته یکی از مدیران ارشد شرکت لینکدین «ما در کنار لیندا،‌ این امکان را برای حرفه‌ای ها در سرتاسر دنیا فراهم خواهیم ساخت تا مهارت های خود را با سهولت بیشتری ارتقاء دهند.» Lynda.com در سال ۱۹۹۵ توسط خانم لیندا واینمن که یک مدرس مهارت های فنی بود تاسیس شد که بسیار پیش از اینکه آموزش‌های ویدیویی در یوتیوب رایج شود، این سایت اقدام به ارائه آموزش‌های ویدیویی در زمینه‌های مختلف مثل فتوشاپ، طراحی سایت و … ارائه می‌داد (برای آشنایی بیشتر با مؤسس سایت لیندا، به مقاله مصاحبه با موسس سایت لیندا در وبلاگ سکان آکادمی مراجعه نمایید.) جالب است بدانید که ایده اولیه تاسیس سکان آکادمی از روی سایت لیندا بوده است. حال نوبت به نظرات شما می رسد. به نظر شما آیا این ادغام شرکتی منجر به ارائه خدمات بهتر توسط شبکه اجتماعی LinkedIn به کار جویان می‌گردد یا خیر؟

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


  • احسان در تاریخ: 1395/03/02

    سلام، ممنون آقای مرادی
    به نظرم مسیری که لینکدین انتخاب کرده خیلی هوشمندانه است و آینده خوبی در انتظار این شبکه اجتماعیه :)

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)