پروژه ARC گوگل آینده درخشانی را برای اندروید رقم خواهد زد

پروژه ARC گوگل آینده درخشانی را برای اندروید رقم خواهد زد

گوگل این غول فناوری دنیا به تازگی از یکی از ابزارهای توسعه نرم‌افزار خود تحت عنوان App Runtime for Chrome که به اختصار ARC خوانده می‌شود پرده برداشته است که روی مرورگر گوگل کروم قابل نصب بوده که این امکان را به کاربران این مرورگر اینترنتی محبوب می‌دهد تا هر اپلیکیشن اندرویدی که تمایل داشته باشند را در یک فضای مجازی بدون نیاز به گوشی ها یا تبلت های اندرویدی اجرا کنند. علاوه بر این،‌ افزونه ARC توسعه دهندگان اندروید را قادر خواهد ساخت تا به سهولت یک اپ اندرویدی را به یک اپلیکیشن کروم مبدل سازند. برای آشنایی بیشتر با این اقدام گوگل، با وبلاگ سکان آکادمی همراه باشید.

در پاسخ به این سؤال که چنین قابلیتی به چه درد توسعه دهندگان می خورد، بایستی گفت که برای اجرای فایل‌های apk نیاز به محیط های توسعه اپلیکیشنی مثل اندروید استودیو یا اکلیپس داریم که با استفاده از آن‌ها می بایست یک ماشین مجزای ساخت و فایل apk را روی آن اجرا نمود اما این در حالی است که با استفاده از این قابلیت گوگل کروم، بدون نیاز به داشتن ماشین مجازی می‌توان اپ های اندرویدی ناتمام را برای دوستان یا سایر توسعه دهندگان ارسال کرده و ایشان نیز با استفاده از یک مرورگر ساده اپ را تست کنند. برگ برنده پلاگین ARC این است که این پلاگین به سادگی شما را قادر خواهد ساخت تا هر اپ اندرویدی را به یک اپ کرومی مبدل سازید و این کار صرفاً با چند کلیک موس انجام خواهد شد و همین مسأله منجر می گردد تا توسعه دهندگان با سهولت بیشتری بتوانند پروژه های خود را در دنیا منتشر سازند (شاید این اقدام گوگل منجر گردد تا توسعه دهندگان مجاب شوند تا ایده‌های خود را ابتدا برای اکوسیستم اندروید عملی سازند سپس به سراغ آی او اس بروند.)

در پاسخ به این سؤال که این اقدام گوگل چه فایده‌ای برای End-user ها دارد بایستی گفت که پاسخ خیلی ساده است: آیا تا به حال با خود نگفته اید که ای کاش می‌توانستم فلان بازی اندرویدی را روی لپ تاپم اجرا کنم و با استفاده از صفحه نمایشی به مراتب بزرگ‌تر از بازی خود لذت ببرم؟ آنچه مسلم است اینکه این پلاگین حتی در نسخه بتا هم نیست و شاهد ادعایی به این شکل آن است که در حال حاضر به سختی می‌توان از آن استفاده کرد. اگر می‌توانید این پلاگین را نصب کرده و تست کنید و نتایج آن را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.