Steve Wozniak: گوگل، اپل و فیسبوک در سال 2075 از این هم بزرگ‌تر خواهند شد!

Steve Wozniak: گوگل، اپل و فیسبوک در سال 2075 از این هم بزرگ‌تر خواهند شد!

آیا هیچ‌وقت به این موضوع فکر کرده‌اید که در آینده، شرکت‌های غول‌پیکر تکنولوژیکی که روزی استارتاپ‌های کوچکی بودند به چه شکل خواهند بود و یا چگونه به حیات خود ادامه خواهند داد؟ آیا آن‌ها اصلاً وجود خواهند داشت؟ به نظر می‌رسد آینده‌نگری دقیق و برنامه‌ریزی توسط خود این شرکت‌ها می‌تواند تا میزان قابل ملاحظه‌ای به بقای آن‌ها کمک کند. در ادامه، با بحثی پیرامون پیش‌بینی وضعیت غول‌های تکنولوژی در آینده از نگاه Steve Wozniak که در کنار Steve Jobs دست به خلق کمپانی اپل زدند، با سکان آکادمی همراه باشید.

گوگل، اپل و فیس‌بوک در سال 2075 غول‌تر خواهند بود!
استیو وازنیاک -یکی از دو بنیانگذار اپل- معتقد است با توجه به درآمد بسیار بالای اپل، گوگل و فیسبوک، غیرممکن است در آیندۀ نزدیک این ۳ شرکت، توسط تکنولوژی‌های دیگر مغلوب شوند؛ وازنیاک پیش‌بینی کرده که در سال 2075 این ۳ شرکت حتی بزرگ‌تر و گسترده‌تر خواهند شد و این چیزی است که قطعاً اتفاق می‌افتد!

شکی نیست که درحال‌حاضر، شرکت‌های اپل، گوگل، و فیسبوک بزرگ‌ترین غول‌های تکنولوژی هستند؛ غول‌هایی که در طول سال‌های متمادی، روشی صحیح و احترام‌برانگیز در پیش گرفته‌اند به این شکل که آن‌ها دائماً راه‌های ارتباطی مشتریان و کاربران‌شان با یکدیگر را تغییر داده، آن‌ها را جویای احوال یکدیگر می‌کنند و در کل، زندگی را برای کاربرانشان‌ لذت‌بخش‌تر کرده اند. گرچه هر ۳ شرکت در زمینۀ محصولات و خدمات خود عالی عمل می‌کنند، اما آینده‌نگری و برنامه‌ریزی دقیق آن‌ها برای آینده نیز برای بقای این شرکت‌ها بسیار حائز اهمیت است. وازنیاک معتقد است این موضوع نقشی اساسی در رشد این ۳ شرکت‌ دارد.

وازنیاک به‌تازگی در مصاحبه‌ای با روزنامۀ USAToday گفته است این شرکت‌ها دارای درآمد و دارایی بسیار بالایی هستند و این بی‌معنی است اگر فکر کنیم آن‌ها تا سال 2075 و پس از آن، وجود نخواهند داشت. به گفتهٔ وی:

اپل تا مدت بسیار زیادی پابرجا می‌مونه. درست شبیه آی‌بی‌ام که در سال 1911 پایه‌گذاری شد. بر اساس آخرین آمار و ارقام، دارایی اپل درحال‌حاضر بیشتر از 246.1 میلیارد دلار هست؛ مبلغی که قابلیت سرمایه‌گذاری در هر زمینه‌ای رو داره. به‌این‌ترتیب، احتمال این‌که این شرکت در سال 2075 وجود نداشته باشه، منتفیه. همین جمله درمورد گوگل و فیسبوک هم درسته.

وازنیاک همچنین پیش‌بینی می‌کند در آینده، بیابان‌ها مکانی ایده‌آل برای ساختن شهرها خواهند بود؛ شهرهایی که کاملاً از ابتدا ساخته می‌شوند (تجربۀ برخی از کشورهای خاورمیانه در این زمینه به ما نشان می‌دهد که این امر دور از ذهن نیست.)

وازنیاک اضافه می‌کند که در آینده، کاربران با موضوعات روزمره به شکلی کاملاً متفاوت ارتباط برقرار خواهند کرد؛ پیشرفت چشمگیر هوش مصنوعی شرایطی را فراهم خواهد کرد که کاربران بتوانند به شکلی کاملاً نامحدود و بی‌حدومرز با یکدیگر تعامل کنند.

آیا شما هم با پیش‌بینی‌های وازنیاک موافق هستید؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع