Coding Autism: بنیادی برای آموزش اصول برنامه‌نویسی به بیماران مبتلا به اوتیسم

Coding Autism: بنیادی برای آموزش اصول برنامه‌نویسی به بیماران مبتلا به اوتیسم

Coding Autism سازمانی است که به‌صورت اختصاصی به افرادی آموزش می‌دهد که مبتلا به بیماری اوتیسم هستند؛ این سازمان به بیماران مبتلا به اوتیسم استفاده از نرم‌افزارها، اصول برنامه‌نویسی، مهندسی کامپیوتر و ... را آموزش می‌دهد.

Coding Autism به‌تازگی کمپینی مردمی به‌راه انداخته است تا بودجهٔ مورد نیاز برای آموزش برنامه‌نویسی به بیماران مبتلا به اوتیسم را تأمین کند؛ این سازمان به مبلغی بالغ‌بر 50 هزار دلار نیاز دارد تا آموزش‌های برنامه‌نویسی خود را استارت بزند و این در حالی است که تاکنون بیش از نیمی از اعتبار لازم را جمع‌آوری کرده است. اولیور ثورنتون (Oliver Thornton)، رئیس هیئت‌مدیره و یکی از اعضای Coding Autism در همین راستا گفت:

ما این مسئله رو نمی‌پذیریم که بیش از 80 درصد جامعهٔ مبتلایان به اوتیسم بی‌کار باشن؛ ما به‌عنوان حامیانی دلسوز که یا خود مبتلا به اوتیسم هستیم و یا شخصی از عزیزانمان از این بیماری رنج می‌برد، می‌دونیم که با داشتن منابع صحیح، آموزش، راهنمایی و فراهم آوردن محیطی مناسب، می‌شه افراد مبتلا به اوتیسم رو وارد بازار کار کرد.

طبق تحقیقات Coding Autism، افراد مبتلا به اوتیسم کارکنان بی‌نظیری می‌شوند چراکه آن‌ها به انجام کارهای تکراری علاقه‌مندند، توجه زیادی به جزئیات دارند، بسیار خوش‌بین هستند، ‌شخصیت‌هایی درون‌گرا دارند و در محیط‌های منظم عملکرد مطلوبی از خود نشان می‌دهند.

به‌طورکلی، این برنامه به مهارت‌هایی می‌پردازد که برای رسیدن به سطح مقدماتی برای ورود به حرفهٔ وب دولوپمنت ضروری‌اند؛ این سازمان بخش توسعه ٔوب را به‌اختصار ASPIRE نامیده‌ است که این کلمه درواقع سرواژه‌ای است که از ابتدای عبارات انگلیسی معادل‌های «خاص بودن بیماران اوتیسمی، پیدا کردن مهارت‌های اجتماعی، ساخت پورتفولیو، برنامهٔ آموزشی ادغام‌شده، آمادگی برای قرار گرفتن در دنیای واقعی، مربی‌گری و اشتغال» گرفته شده است.

این برنامهٔ آموزشی شامل ترمی ۱۵ هفته‌ای است که محل آن در کالیفرنیا است و کلاس‌ها به‌صورت آنلاین برگزار خواهند شد و شروع برگزاری کلاس‌ها، از سال 2018 خواهد بود.

منبع