از این پس می‌توانید از طریق جستجوی گوگل، URL خود را برای Index شدن ثبت کنید

گوگل به‌­تدریج خدمات خود -مانند Translate- را برای دسترسی راحت‌­تر، در نتایج جستجو قرار می‌­دهد؛ جدیدترین قابلیتی که از طریق سرچ‌باکس گوگل می‌توان به آن دست یافت، فرایند Index کردن صفحات وبسایت است. به عبارت دیگر، برای آن‌که صفحات وبسایت شما در گوگل ثبت شوند تا در فواصل زمانی مشخصی توسط روبات‌های گوگل اصطلاحا ایندکس (خوانده) شوند، شما می‌توانید از سرچ گوگل استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با این قابلیت، در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید.

به طور قطعی نمی‌دانیم این ویژگی از چه زمانی اضافه شده، اما دقیقا مثل فرم ارسال معمولی کار می‌کند؛ برای این‌کار، صرفا کافی است عبارت Submit URL to Google را در گوگل تایپ کرده و اینتر کنید؛ مشاهده خواهید کرد که فضایی در معرض دیدتان قرار خواهد گرفت که از آن طریق می‌توانید آدرس URL صفحهٔ وبسایت خود را وارد کرده و از چک امنیتی reCAPTCHA عبور کنید و آن‌را برای گوگل ارسال کنید تا فرایند ایندکس شدنش، راحت‌تر صورت گیرد.

سپس گوگل صفحه را بررسی می‌کند که برای ایندکس شدن و پیدا شدن آسان در نتایج جستجو برای کاربران مناسب است یا خیر.

Google now lets you submit URLs for indexing straight from Search

0


محسن رضایی

از همان اوایل کودکی به تکنولوژی علاقه داشتم البته در آن زمان، اوج تکنولوژی با وسایلی مانند گوشی موبایل نوکیا و کنسول‌های بازی ساده و تلویزیون‌های 21 اینچی رنگی تعریف می‌شد. اواخر دوران دبیرستان یادگیری زبان انگلیسی رو شروع کردم و دورهٔ کارشناسی رو در رشتهٔ مترجمی زبان انگلیسی پشت سر گذاشتم. حدود ترم چهارم دورهٔ کارشناسی بود که کار ترجمه رو شروع کردم و از ترم ششم هم شروع به تدریس زبان انگلیسی در موسسات کردم. حین تحصیل و اشتغال، در اوقات فراغت نرم‌افزارهای رایج و کاربردی رو به صورت خودآموز یاد گرفتم. در سال 1391 در رشتهٔ زبان و ادبیات انگلیسی مقطع کارشناسی ارشد قبول شدم و اواخر سال 1393 فارغ‌التحصیل شده و پس از اون به خدمت سربازی اعزام شدم. از مزایای خدمت سربازی، این بود که با چند اپ، وبسایت، و کتاب الکترونیکی درباره زبان‌های برنامه‌نویسی آشنا شدم و تا حدودی JavaScript و HTML و CSS رو یاد گرفتم. به طور کلی، شغل رویایی من همیشه محیطی بوده که در آن امکان رشد و پیشرفت وجود داشته باشد و بتونم از تمام توانایی و قابلیت خودم استفاده کنم.


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)