GNOME Paint به زودی به‌عنوان رقیب اپن‌سورسی Paint مایکروسافت عرضه می‌شود

Marcin Kolny دولوپر GNOME در حال آماده‌سازی ابزار جدیدی به نام GNOME Paint است که می‌توانیم به عنوان رقیب Microsoft Paint به آن نگاه کنیم؛ او امیدوار است این اپلیکیشن را به اندازه‌ای خوب بسازد که به‌عنوان یکی از اپ‌های اصلی در GNOME مورد استفاده قرار گیرد و ویرایش سادهٔ تصاویر را راحت‌تر نماید. در حال حاضر، پروژهٔ کولنی در مراحل آغازین قرار دارد و او از حرفه‌ای‌های این حوزه برای کمک به توسعهٔ GNOME Paint دعوت کرده است. برای آشنایی بیشتر با این ابزار، در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید.

اگر شما هم از یکی از توزیع‌های لینوکسی استفاده می‌کنید، احتمالاً با اپلیکیشن Gimp که برای ویرایش تصاویر استفاده می‌شود آشنایی دارید؛ البته این اپ برای افراد تازه‌کار و خصوصاً برای کارهای ساده ساخته نشده است و بیشتر رقیبی برای فتوشاپ به حساب می‌آید. چندین اپلیکیشن دیگر مانند Pinta نیز وجود دارند که کاری مشابه انجام می‌دهند. به‌منظور ایجاد یک اپ ساده برای طراحی و جایگزین اپن‌سورسی برای Paint مایکروسافت، Marcin Kolny -دولوپر اصلی محیط گنوم- کار روی ابزار جدیدی به نام GNOME Paint را آغاز کرده است.

کولنی در وبسایت‌اش پستی منتشر کرده و انگیزه‌اش را برای شروع این پروژه توضیح داده است؛ او امیدوار است تا به‌خوبی از فریمورک +GTK استفاده کند و اگر این اپ به اندازهٔ کافی خوب باشد، احتمالاً به یکی از اپ‌های اصلی GNOME بدل خواهد شد.

اگر دربارهٔ وضعیت توسعهٔ این اپ کنجکاو شده‌اید، باید اشاره کنیم که در مراحل اولیهٔ ساخت قرار داشته و هنوز با عرضهٔ نسخهٔ اول فاصله زیادی دارد. کولنی قصد دارد یک دموی ساده را برای مراسم GUADEC امسال آماده نماید (GUADEC که مخفف واژگان GNOME Users And Developers European Conference است و به‌معنی کنفرانس کاربران و دولوپرهای گنوم در اروپا است.)

GNOME Paint Is Soon Coming As An Open Source Alternative To Microsoft Paint

0


مرتضی صمدی

فارغ‌التحصیل رشتهٔ نرم‌افزارم و موفق شدم تا‌به‌حال چندتا پروژهٔ نصفه‌و‌نیمه رو ناموفق رها کنم! جستجوگر خوبی هستم، طوری که تا‌به‌حال مشخصات بیشتر سخت‌افزارهای جدید مثلا اسمارتفون‌ها، کنسول‌ها و لپ‌تاپ‌ها رو میدونم؛ اطلاعات سیستم‌عامل‌های جدید مثل لینوکس، ویندوز و مک رو می‌خونم و امتحان می‌کنم، البته اگه بتونم. بازی‌های جدید رو میشناسم ولی بازی نمیکنم (چراش رو نمیدونم) و عاشق اینم که یک بار اتومبیل‌های قدیمی مثل فورد ماستنگ یا کامارو اس‌اس رو برونم.


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)