Lindt: سیستم‌عامل تحت شبکهٔ سیسکو

Lindt: سیستم‌عامل تحت شبکهٔ سیسکو

غول تجهیزات سخت‌افزاری شبکه یعنی Cisco در حال توسعهٔ سیستم‌عاملی برای تجهیزات شبکه‌اش تحت عنوان Lindt است؛ این شرکت در تلاش است نرم‌افزارهای ضروری را از سخت‌افزار جدا کند تا مصرف‌کنندگان تجهیزات این شرکت بتوانند از آخرین امکانات نرم‌افزاری تولید شده توسط این شرکت بر روی سوییچ‌های ارزان‌قیمت استفاده نمایند (این کار ممکن است به مصرف‌کنندگان این امکان را بدهد که این سیستم‌عامل را بر روی تجهیزات شبکه غیرسیسکویی نیز نصب نمایند. البته گزارش‌هایی که در حال حاضر در دسترس است مبین این موضوع است که به نظر نمی‌رسد فعلاً امکان نصب این سیستم‌عامل بر روی تجهیزات غیرسیسکویی وجود داشته باشد.) برای آشنایی بیشتر با این سیستم‌عامل، در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید.

به هرحال اگر نگاهی به عملکرد این شرکت در چند سال گذشته بیاندازیم، جایگاه این شرکت نسبت به گذشته رو به تنزل گذاشته است! شاید این سؤال را بپرسید که چگونه ممکن است شرکتی که سابقهٔ درخشانی در زمینهٔ تولید تجهیزات سخت‌افزاری دارد و به‌عنوان غول تجهیزات سخت‌افزاری شبکه شناخته می‌شود، این چنین با رکود مواجه شود؟ شاید یکی از دلایل آن این باشد که رقیبان زیادی برای این شرکت پا به عرصه گذاشته‌اند که امکانات رقابتی بیشتر و در عین حال با قیمت کمتری را عرضه می‌کنند. در همین راستا و برای مقابله با این چالش‌ها، شرکت سیسکو در حال جداسازی بخشی از نرم‌افزار از سخت‌افزار است.

شرکت سیسکو برای انجام این کار در حال توسعه و فروش سیستم‌عامل منحصربه‌فرد خود است؛ بر اساس گزارش‌های منتشر شده، این شرکت در حال ساخت سیستم‌عاملی تحت عنوان Lindt است که به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهد که سناریوهای پیچیده که در حال حاضر در حوزهٔ شبکه وجود دارند را بر روی تجهیزات قدیمی و رده پایین این شرکت اجرا نمایند.

همان‌طور که قبلاً هم اشاره کردیم، این شرکت فعلاً قصد این‌که این سیستم‌عامل را بر روی تجهیزات شبکه سایر تولید کنندگان پورت نماید ندارد اما به نظر می‌رسد برای تصاحب سهم‌بازار بیشتر، چنین کاری را در برنامه‌های آتی خود دارا است.

این اقدام سیسکو به‌وضوح بیانگر رشد دامنهٔ نرم‌افزار به نسبت سخت‌افزار است؛ همچنین این شرکت در حال حاضر تحت فشار سرویس‌هایی که زیرساخت شبکه را بر روی بستر کلود ارائه می‌کنند قرار گرفته است که باعث می‌شوند مصرف‌کنندگان دیگر متحمل هزینه‌های هنگفتی برای خرید تجهیزات گران‌قیمت این شرکت نشوند که این یعنی از دست دادن بازار و سودآوری کمتر.

به طور خلاصه، Cisco در حال گام برداشتن در یک افق جدید -یعنی صنعت نرم‌افزار- است و بایستی بنشینیم و ببینیم که آیا این سیاست‌گذاری جدید مدیران شرکت راه‌ نجاتی برایشان محسوب خواهد شد یا خیر. آیا شما تجربهٔ کار با سیستم‌عامل Lindt را داشته‌اید؟ تجربهٔ خود از کار کردن با این OS را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع