راه‌اندازی سایتی برای پروژه‌های اپن‌سورسی توسط گوگل

گوگل اخیرا وبسایتی برای ارائهٔ پروژه‌های اپن‌سورسی خود ایجاد کرده است؛ این سایت شامل نرم‌افزارهای گوگل، شرکت‌های پشتیبان و لیستی از پروژه‌های اپن‌سورس است. گوگل همچنین مستنداتی دربارهٔ روش خاص خودش برای اپن‌سورس کردن محصولات را ارائه کرده است و وعده داده به زودی پروژه‌های بیشتری را در این وبسایت اضافه کند. برای آشنایی بیشتر با این سایت، در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید.

روز به روز بر میزان استفاده از نرم‌افزارهای آزاد و اپن‌سورس توسط کمپانی‌های بزرگ افزوده می‌شود؛ شاید پیش از این دربارهٔ پروژه‌های اپن‌سورس گوگل، فیسبوک، توئیتر، مایکروسافت و غیره شنیده باشید، اما گوگل پا را فراتر گذاشته و سایتی مخصوص این کار ارائه کرده است.

گوگل اعلام کرد که از ابتدای شروع به کار خود، نرم‌افزارهای آزاد و اپن‌سورس جزئی از ساختار این شرکت را تشکیل داده بود؛ این شرکت از سرورهایی استفاده می‌کند که روی لینوکس کار می‌کنند و هزاران خط کد را به صورت اپن‌سورس ارائه کرده و اخیرا محصول جدیدش یعنی سایت opensource.google.com را برای جمع‌آوری همهٔ پروژه‌های اپن‌سورس خود راه‌اندازی کرده است (ممنون گوگل- البته اگر ارور 403 سایت developer.google.com ات را نادیده بگیریم!)

با کلیک روی فهرست کامل پروژه‌های اپن‌سورس گوگل می‌توانید به شکل جالبی و در قالب انیمیشن از آن‌ها باخبر شوید به طوری که با انتخاب یک شاخهٔ خاص، پروژه‌های مخصوص به یک حوزه مثلاً کلاود، دیتابیس، موبایل، شبکه، امنیت و غیره را ببینید.

گوگل همچنین وعده داده تا در طول زمان این بخش‌ها را گسترش دهد؛ این شرکت، اطلاعاتی دربارهٔ این‌که پروژه‌های موجود در سایت، چگونه در گوگل استفاده می‌شوند را در اختیارتان قرار می‌دهد. به همراه این سایت، مستنداتی با مضمون چگونه کارهای اپن سورسی را در گوگل انجام می‌دهیم» نیز عرضه شده است. این داکیومنت توضیح می‌دهد که چه فرایندی باید طی شود تا پروژه‌های جدید توسط گوگل آمادهٔ عرضه شوند.

Google Launches New Open Source Website

0


مرتضی صمدی

فارغ‌التحصیل رشتهٔ نرم‌افزارم و موفق شدم تا‌به‌حال چندتا پروژهٔ نصفه‌و‌نیمه رو ناموفق رها کنم! جستجوگر خوبی هستم، طوری که تا‌به‌حال مشخصات بیشتر سخت‌افزارهای جدید مثلا اسمارتفون‌ها، کنسول‌ها و لپ‌تاپ‌ها رو میدونم؛ اطلاعات سیستم‌عامل‌های جدید مثل لینوکس، ویندوز و مک رو می‌خونم و امتحان می‌کنم، البته اگه بتونم. بازی‌های جدید رو میشناسم ولی بازی نمیکنم (چراش رو نمیدونم) و عاشق اینم که یک بار اتومبیل‌های قدیمی مثل فورد ماستنگ یا کامارو اس‌اس رو برونم.


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)