بهترین سایت‌های تک‌منظوره که کار شما را راه می‌اندازند!

بهترین سایت‌های تک‌منظوره که کار شما را راه می‌اندازند!

امروزه اگر به کسی بگویید که یک وب سایت معروف را نام ببر، آنچه مسلم است اینکه وی نام سایت‌هایی همچون گوگل، یاهو و فیسبوک را خواهد برد اما در عین حال یکسری سایت‌ها هستند که خیلی شناخته شده نیستند اما از دید گیک ها و آدم‌های فنی بسیار کاربردی و جالب هستند. در این مقاله با وبلاگ سکان آکادمی همراه باشید تا به معرفی برخی از وب سایت‌های تک منظور و بسیار کاربردی بپردازیم.

Down for Everyone or Just Me 
اگر شما در حین مشاهده یک سایت با مشکلی مواجه شوید و آن سایت اصطلاحاً Down شود، این احتمال وجود دارد که آن سایت واقعاً با مشکلی مواجه شده باشد و یا اینکه مشکل از سیستم شما باشد. با استفاده از این سایت، می‌توانید یو آر ال مد نظر خود را وارد فیلد مربوطه کرده و این سایت به شما نشان می‌دهد که آیا مشکل واقعی از خود سایت است یا سیستم شما.

Speedtest.net
اگر علاقمند هستید از سرعت آپلود و دانلود اینترنت خود مطلع شوید، سایت اسپیدتست مکان خوبی برای این کار است.

How Secure Is My Password
این وب سایت بسیار جالب است. شما یک رمزعبور مد نظر را وارد فیلد مربوطه کرده و سایت به صورت دینامیک به شما می‌گوید که چقدر زمان برای هک کردن رمزعبور شما به طول خواهد انجامید.

What Is My IP
این سایت به راحتی آی پی سیستم شما که به اینترنت متصل است را در اختیارتان قرار می دهد. برای یافتن آی پی خود شما نیاز به هیچ کاری نخواهید داشت بلکه با سیستمی که قصد دارید آی پی آن را بیابید وارد این سایت شده و IP سیستم در معرض دیدتان قرار خواهد گرفت.

Can You See Me
اگر شما مشکل ارتباطی خاصی با یکی از برنامه‌های نصب شده روی سیستم تان داشته باشد، این احتمال وجود دارد که فایروال یا ای اس پی شما پورتی که مورد نیاز آن برنامه است را مسدود کرده باشد. این سایت شما را قادر می‌سازد تا پورت مورد نیاز خود را وارد کرده و تست کنید ببینید که آیا آن پورت باز است یا خیر.

Who.is
این سایت آدرس آی پی، مکان، نوع سرور و دیگر چیزهای مرتبط با یک دامین را مشخص می سازد. با استفاده از این سایت می‌توانید اطلاعات کامل و جامعی در مورد سایت‌های مورد علاقه خود را بیابید.

Where Is My Cellphone
برای هر کسی پیش می‌آید که گوشی همراه خود را گم کند. این سایت چاره کار آن دست از افرادی است که دائماً گوشی خود را در خانه گم می کنند. صرفاً نیاز است تا شماره همراه خود را وارد فیلد مربوطه کرده و گوشی شما شروع به زنگ خوردن می کند.

Is It Old
خیلی اوقات برای ما پیش می‌آید که یک ویدیو یوتیوب، یک مقاله و یا سایتی را می بابیم که مطلب جالبی دارد و آن را برای یکی از دوستان خود ارسال می‌کنیم اما در پاسخ به جای تشکر، با پیامی همچون « ای بابا، این ویدیو رو که من ۲ سال پیش دیدم و خیلی قدیمیه!» مواجه می شویم. سایت Is It Old این امکان را به ما می‌دهد تا تست کنیم ببینیم یک ویدیو، مقاله و سایت جدید است یا قدیمی!

Free My PDF
این سایت فایل‌های پی دی افی که دارای محدودیت‌های کپی کردن، پرینت و رمزعبور برای باز کردن هستند را تمیز می دهد. شما چه سایت‌های دیگری را می‌شناسید که می‌تواند برای گیک های جذاب باشند. اگر سایت خوبی را می‌شناسید که در لیست بالا ذکر نشده است، می‌توانید در بخش نظرات آن را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.