تبدیل سورس‌کد پایتون به CLI توسط لایبرری Fire گوگل

تبدیل سورس‌کد پایتون به CLI توسط لایبرری Fire گوگل

از این به بعد می‌توانید با استفاده از لایبرری Fire که برای پایتون توسط شرکت گوگل نوشته شده است، برای تبدیل کدهای خود به Command Line Interface استفاده کنید؛ لازم به ذکر است که شرکت گوگل برای پروژه‌های هوشمندسازی ماشین‌های خود از این لایبرری استفاده کرده است. این لایبرری می‌تواند به صورت خودکار کدهای شما را به CLI تبدیل نماید. برای آشنایی بیشتر با Fire، در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید.

از این پس توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از لایبرری Fire نوشته شده توسط گوگل، به سادگی کدهای خود را به Command Line Interface (منظور اجرای دستورات در ترمینال و دریافت نتیجه به‌عنوان یک خروجی است) تبدیل کنند؛‌با استفاده از لایبرری پایتونی Fire، برنامه‌نویسان می‌توانند بدون هیچ دردسری سورس‌کد خود را به CLI تبدیل نمایند. بنابراین امکان جابه‌جا شدن بین Bash و Python بسیار ساده‌تر از گذشته شده است. لازم به ذکر است که مهندسان شرکت گوگل از لایبرری فایر پایتون برای توسعهٔ سایر ابزارها استفاده نموده‌اند که از آن جمله می‌توان به Python Imaging Library و ابزاری برای هوشمندی ماشینی مربوط به پروژهٔ Google Brain که وظیفه مدیریت آزمایش‌ها را بر عهده داشت استفاده کرده‌اند. به گفته‌ٔ Dave Bieber،‌ یکی از اعضای تیم مهندسی نرم‌افزار Google Brain:

دیگر نیازی نیست به تعریف آرگومان‌های ورودی توابع، راهنمای استفاده از برنامه یا حتی نوشتن یک فانکشن main نخواهید داشت تا مشخص کنید برنامه چگونه باید کار کنه!

Fire با استفاده از تشخیص الگوی موجود، هر آبجکت پایتون را به یک Command Line Interface تبدیل می‌کند که به منزلهٔ فیچر فوق‌العاده‌ای است که Bash در اختیار کاربر خود می‌گذارد؛ امکاناتی همچون تکمیل کردن دستور با استفاده از کلید Tab و همچنین مستندسازی از جملهٔ مزایای استفاده از این لایبرری است. Fire می‌تواند بر روی هر آبجکتی اجرا شود، آبجکت‌هایی همچون فانکشن‌ها، کلاس‌ها و ماژول‌های برنامه.

این ابزار به برنامه‌نویس کمک می‌کند تا بهتر بتواند برنامهٔ خود را دیباگ کند و همچنین کد موجود را به یک Command Line Interface تبدیل کند؛ همچنین برای برنامه‌نویسان راحت‌تر است که از REPL با Fire استفاده کنند. Command Line Interfaceهایی که با Fire ایجاد می‌شوند شامل وضعیت Interactive (تعاملی) هستند. برای انجام این کار کافی‌ است تا Command Line Interface را با فلگ interactive-- اجرا کنید تا بتوانید خروجی دستورات خود را ببینید.

منبع