گوگل قصد دارد به بهترین موتور جستجوی دنیا برای زبان‌های برنامه‌نویسی تبدیل شود!

به لطف به‌روزرسانی اخیر جستجوگر گوگل، در حال حاضر سرچ‌های مرتبط با برنامه‌نویسی -جستجوهایی با کاراکترهای ویژه و عملگرهای برنامه‌نویسی- در گوگل نتایج قابل قبول‌تری نشان خواهند داد! علاوه بر این، گوگل وعده داده به زودی تغییرات بیشتری را به منظور بهبود تجربهٔ کاربری برنامه‌نویسان ارائه کند. برای آشنایی بیشتر با این قابلیت گوگل، با سکان آکادمی همراه باشید.

پیش از این در مقالهٔ بینگ، بهترین موتور جستجو برای برنامه‌نویس‌ها با قابلیت اجرای سورس‌کد بیان کردیم که این موتور جستجو مایکروسافت چگونه ویژگی تکه کدهای قابل اجرا را در نتایج جستجوی خود وارد نموده است. این ویژگی باعث می‌شد برنامه‌نویسان راحت‌تر به دنبال کدهای مورد نظر خود بگردند و همچنین اعمال تغییرات در این کدها را مستقیماً در صفحه نتایج جستجو امکان‌پذیر می‌کرد.

اخیرا هم گوگل به‌روزرسانی کوچکی ارائه کرد که تجربه جستجوی برنامه‌نویسان را حتی بیش‌ازپیش دلنشین‌تر می‌کند؛ در نتیجهٔ این تغییر، سرچ‌های این موتور جستجو که شامل دنباله‌ای از ۲ الی ۳ کاراکتر ویژه (== یا === یا =+) باشند، نتایجی بر پایهٔ تعاریف موجود در زبان‌های برنامه‌نویسی را به نمایش خواهد گذاشت.

در پست مربوط به این خبر در وبلاگ گوگل، اشاره شده که اگر عبارت C++17 را جستجو نمایید، دیگر با نتیجه c17 که مربوط به مدل مشهوری از بویینگ است برخورد نخواهید کرد، در عوض نتایجی راجع به دنیای برنامه‌نویسی را دریافت خواهید کرد. به طور مشابه، جستجوی نام محصولات و شرکت‌ها که با نشانه‌گذاری همراه هستند، مثل ++Notepad، نتایج دقیق‌تری ارائه می‌کند.

گوگل با این به‌روزرسانی، قدم دیگری در تبدیل شدن به بهترین منبع جستجو برای برنامه‌نویسان برداشته است. همچنین وعده داده در آینده‌ای نزدیک، اصلاحات بیشتری نیز به موتور جستجوی خود اضافه خواهد کرد.

Google Wants To Become The Best Search Engine For Programming Languages

0


مرتضی صمدی

فارغ‌التحصیل رشتهٔ نرم‌افزارم و موفق شدم تا‌به‌حال چندتا پروژهٔ نصفه‌و‌نیمه رو ناموفق رها کنم! جستجوگر خوبی هستم، طوری که تا‌به‌حال مشخصات بیشتر سخت‌افزارهای جدید مثلا اسمارتفون‌ها، کنسول‌ها و لپ‌تاپ‌ها رو میدونم؛ اطلاعات سیستم‌عامل‌های جدید مثل لینوکس، ویندوز و مک رو می‌خونم و امتحان می‌کنم، البته اگه بتونم. بازی‌های جدید رو میشناسم ولی بازی نمیکنم (چراش رو نمیدونم) و عاشق اینم که یک بار اتومبیل‌های قدیمی مثل فورد ماستنگ یا کامارو اس‌اس رو برونم.


  • cp.mahdi در تاریخ: 1395/12/21

    خیلی خوبه چون شدیدا با این موضوع برای سرچ مشکل داشتم, گوگل توجه زیادی به علائم و نشانه ها نداشت.

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)