مجموعه‌ای از سایت‌های اعتیادآور برای دولوپرها

مجموعه‌ای از سایت‌های اعتیادآور برای دولوپرها

نیازی به گفتن نیست که برنامه نویسان تقریباً تمام زمان خود را در پشت کامپیوتر و در اینترنت به سر می برند. این افراد در اغلب اوقات در حال سر و کله زدن با برنامه ها و کدهای خود هستند اما در اوقات فراغت آنان چه می گذرد؟ آیا آن ها نیز به خوش گذرانی و گشت و گذار در اینترنت می پردازند؟! به نظر می رسد که جواب مثبت است! در ادامه یک لیست 10 تایی از سایت های مضحک، اعتیادآور، سرگرم کننده و اینچنینی را برای شما آماده کرده ایم که نه تنها برنامه نویسان، بلکه بسیاری از کاربرانی که همانند برنامه نویسان اکثر زمان خود را در اینترنت خرج می کنند، به آن ها مراجعه می کنند.

1- Console Living Room
به کمک این سایت که توسط سایت Archives ایجاد شده است، می توانید بیش از 900 بازی خاطره انگیر تمامی کنسول های قدیمی همچون آتاری، سگا و غیره را در همان محیط مرورگر خود بازی کنید (جهت اطلاع، "شورش در شهر" و "سونیک" نیز در لیست آن وجود دارند!).

2- The useless web
این سایت کارکردی مشابه سایت StumbleUpon دارد اما با این تفاوت که اطلاعات نمایش داده شده در این سایت، کاملاً بیهوده و بی استفاده و در عین حال مضحک هستند! اگر مایل باشید می توانید موضوع مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید و سپس سایت های کاملاً بیهوده و خنده دار مرتبط با آن را مشاهده کنید!

3- Mental_Floss
دانستنی های جالب و باورنکرنی به صورت رندوم!

4- Plink
ساخت موزیک های جذاب به صورت آنلاین و به همراه دیگران!

5- Wonder How To
رسالت این سایت تنها آموزش است، البته آموزش های کاربردی و تاحدودی ناگفتنی!

6- 2leep
مجموعه ای از بلاگ ها و مقالات عجیب و غریب!

7- Eyes in Space
گشت و گذار در فضا در درون فضاپیما

8- Where Cool Things Happen
مجموعه ای از اخبار روزانه ی "با حال"!

9- Ovguide
یکی از سرگرم کننده ترین سایت ها برای جستجوی فیلم های مورد علاقه و یا آشنایی با فیلم های جدید

10- Build With Chrome
خلاقیت خود را به کار انداخته و با استفاده از بلوک های LEGO هر چه می خواهید بسازید! البته تنها با استفاده از مرورگر کروم می توانید از این سایت استفاده نمایید.

همان طور که گفته شد، این سایت ها همگانی اند؛ به عبارت دیگر اگر برنامه نویس هم نباشید می توانید از آن ها لذت ببرید (!) اما از آنجایی که برنامه نویسان محترم بیش از دیگران وقت خود را در دنیای مجازی و اینترنت می گذرانند، این سایت ها می توانند تفریح مفیدی محسوب شوند که در هنگام بیکاری و یا زمان هایی که از دست کدهای زبان نفهم خود به ستوه آمده اید، به آن ها رجوع خواهید کرد (اشاره به این نکته نیز الزامیست که برای استفاده ی مناسب و مفرح از این سایت ها، آشنایی نسبی با زبان انگلیسی توصیه می شود.)