پریسا تبریز: پرنسس امنیت غول فناوری دنیا Google

پریسا تبریز: پرنسس امنیت غول فناوری دنیا Google

پریسا تبریز از یک مادر لهستانی-آمریکایی که پرستار بود و پدری پزشک که از ایران به آمریکا مهاجرت کرده بود در سال ۱۹۸۳ در آمریکا به‌دنیا آمد. پریسا تبریز مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه ایلینویز آمریکا گرفت و بلافاصله پس از فارغ‌التحصیلی به‌عنوان یکی از اعضای تأثیرگذار شرکت گوگل مشغول به‌کار شد و جالب است بدانیم به‌خاطر کارهای بزرگی که ایشان در شرکت گوگل و در عرصهٔ جهانی انجام داده است، لقب «پرنسس امنیت» را به وی داده‌اند و در دنیای فناوری با این لقب شناخته می‌شود.

علاوه‌بر این، وی تحقیقات بسیاری در زمینهٔ امنیت شبکه‌های وایرلس و راه‌های مسدودسازی حملات بر فناوری‌های پیشرفتهٔ خصوصی داشته است و در‌حال‌حاضر به‌عنوان مدیر ارشد تیم امنیت شبکهٔ گوگل مشغول به‌کار است که این وظیفه را دارند تا امنیت خدمات و محصولات این غول فناوری دنیا را تأمین کنند.

درواقع، این تیم که توسط یک ایرانی رهبری می‌شود متشکل از برترین هکرها از سرتاسر دنیا است که به مرور کدهای نوشته شده توسط سایر مهندسین، آموزش و مشاوره در زمینهٔ امنیت به سایر پرسنل شرکت و … می پردازد.

نشریهٔ Forbes در سال ۲۰۱۲ از پریسا تبریز به‌عنوان یکی از ۳۰ چهرهٔ برتر در حوزهٔ فناوری در سطح جهانی نام برده است و همین مسأله حاکی از سرشناسی ایشان در مجامع بین‌المللی است. خانم تبریز علاوه بر امنیت شبکه، به صخره نوردی و عکاسی نیز علاقمند است که برای آشنایی بیشتر با وی، می‌توانید به وب‌سایت شخصی پریسا تبریز مراجعه نمایید.