آشنایی با پرنسس امنیت دنیا: پریسا تبریز

پریسا تبریز از یک مادر لهستانی-آمریکایی که پرستار بود و پدری پزشک که از ایران به آمریکا مهاجرت کرده بود در سال ۱۹۸۳ در آمریکا به دنیا آمد. پریسا تبریز مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه ایلینویز آمریکا گرفت و بلافاصله پس از فارغ التحصیلی به عنوان یکی از اعضای تأثیر گذار شرکت گوگل مشغول به کار شد و جالب است بدانیم به خاطر کارهای بزرگی که ایشان در شرکت گوگل و در عرصه جهانی انجام داده است، لقب «پرنسس امنیت» را به وی داده‌اند و در دنیا با این لقب شناخته می شود. علاوه بر این، وی تحقیقات بسیاری در زمینه امنیت شبکه‌های وایرلس و راه‌های مسدود سازی حملات بر فناوری های پیشرفته خصوصی داشته است.

وی در حال حاضر به عنوان مدیر ارشد تیم امنیت شبکه گوگل است که این وظیفه را دارند تا امنیت خدمات و محصولات این غول فناوری دنیا را تأمین کنند. در واقع این تیم که توسط یک ایرانی رهبری می‌شود متشکل از برترین هکرها از سرتاسر دنیا است که به مرور کدهای نوشته شده توسط سایر مهندسین، آموزش و مشاوره در زمینه امنیت به سایر پرسنل شرکت و … می پردازد. نشریه Forbes در سال ۲۰۱۲ از پریسا تبریز به عنوان یکی از ۳۰ چهره برتر در حوزه فناوری در سطح جهانی نام برده است و همین مسأله حاکی از سرشناسی ایشان در مجامع بین‌المللی است. خانم تبریز علاوه بر امنیت شبکه، به صخره نوردی و عکاسی نیز علاقمند است. برای آشنایی بیشتر، می توانید به وب سایت شخصی پریسا تبریز سر بزنید.

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


  • Apameh در تاریخ: 1395/06/29

    بیییییییییییییییییییییگ لایییییییییییییییییییییییییییییییییییک

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)