لطفا جاواسکریپت مرورگر خود را فعال سازید!

نحوه فعال سازی در کروم
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
نحوه فعال سازی در فایرفاکس
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
5 گونه ی متفاوت برنامه نویسان

5 گونه ی متفاوت برنامه نویسان

با گذشت زمان و پروژه های متعددی که به سراغمان می آیند، با افراد متفاوتی آشنا خواهیم شد اما شاید یکی از جالب ترین گروه هایی که با آن ها برخورد می کنیم، برنامه نویسان و طراحان باشند که هر یک در زمینه ی مخصوص به خود مشغول مبارزه هستند! وجود تمامی این جنگجویان کد در هر تیم برنامه نویسی ضروری است، حتی با وجود اینکه برخی از آنان نه تنها هم رزم شما نیستند، بلکه کار شما را نیز به تأخیر می اندازند! در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید تا به تحلیل این 5 گروه بپردازیم.

برنامه نویس ایده آل گرای ناپایدار
فقط بگو چی میخوای؟ این آدم، پایه و اساس شرکت شماست. هنگامی که چیزی از کار می افتد، این آدم به سرعت آن را تعمیر می کند به طوریکه دیگر هرگز خراب نمی شود! البته جنبه هایی ابتدایی و "بچه گانه" مثل ظاهر، کاربرپسند بودن و غیره برایش مهم نیست. او بدون صحبت زیاد و وقت تلف کردن بی مورد، کارش را انجام می دهد. بهترین نحوه ی استفاده از این اشخاص آن است که انگشت خود را به سوی مشکل اشاره ببرید و مکان را ترک کنید! او خودش به صورت پیشفرض مشکل را به بهترین نحو ممکن حل خواهد نمود.

برنامه نویس خودمحور
شاید کد من زیبا نباشه، اما کار می کنه! این نوع برنامه نویس به بودجه و مهلت زمانی پروژه هیچ توجهی ندارد و تنها به هنر مقدس خود، یعنی کدنویسی فکر می کند. هنگامی که پس از زمانی طولانی نتیجه ی کار را به شما ارائه می دهد، زبانتان بند می آید! کد آن ها به قدری زیبا، اصلاح می کنم، "به صرفه" است که هیچ گونه تغییری نمی توانید در آن ایجاد کنید. تنها کسی که توانایی و امکان تغییر در کدهای این فرد را دارد، فقط خودش است.

برنامه نویس تئوری
آره میشه اون کار رو هم کرد، اما در عمل، این راه شاید بهتر باشه... تمامی دنیای این قبیل افراد تنها بر یک اصل استوار است: کد نوشتن اشتباه است! اگر برای انجام کاری کدنویسی کردید، پس به احتمال زیاد آن کار را اشتباه انجام داده اید. کسانی دیگر از قبل، کدهای موردنیاز ما را نوشته اند، می توان از همان کدها استفاده نمود. این فرد شما را توجیح می کند که روش وی چقدر سریع تر از دیگر روش ها است حتی با وجود اینکه در اکثر مواقع به اندازه ی روش های عادی و یا شاید بیشتر از آن ها زمان ببرد. اما هنگامی که در آخر پروژه را تحویل می گیرید، تنها با 20 خط کد روبه رو می شوید که بسیار آسان و قابل فهم است. روش های این آدم شاید سریع، متناسب با پروژه و به صرفه نباشد، اما با کمترین تلاش ممکن کار را به سرانجام خواهد رساند.

برنامه نویس نصفه نیمه
چی می خوای؟ کار می کنه دیگه، مگه نه؟ فردی که کیفیت کار به هیچ وجه برایش مهم نیست، آن کار را باید شخص دیگری انجام دهد نه او. کارهایی که به او می سپارید را در کوتاهترین زمان ممکن انجام می دهد و به نوعی بار را از دوش خود بر می دارد. شاید شما از کار او خوشتان نیاید؛ برنامه نویسان دیگر از کدهای او متنفرند اما مدیرعامل و مشتریان بسیار راضی خواهند بود. با وجود تمام سردردها و مشکلاتی که این آدم برای شما درست می کند، او تنها کسی است که یک نفره تا قبل از به جوش آمدن صبر مشتری، می تواند نتیجه ای به وی ارائه کند پس تحمل این آدم اجباری است!

آنتی برنامه نویس
من یه برنامه نویسم، کدنویس نیستم که! این شخص به گزینه های موجود بیش از کارهایی که باید انجام دهد، اهمیت می دهد. این آدم 80% وقت خود را به صفحه ی خالی مانیتورش خیره می شود تا راهکارهای مختلف را بررسی کند؛ 15% زمانش را با اعتراض به زمان کم و غیرمنطقی پروژه می گذراند؛ 4% زمان را به بهبود و جمع بندی گزینه ها پرداخته و در 1% باقیمانده کد می نویسد. هنگامی که نتیجه ی نهایی کار این شخص را دریافت می کنید، همواره زمزمه ی "اگه وقت بیشتری داشتم، درست و حسابی انجامش می دادم" نیز در صداهای پس زمینه به گوش می رسد!

حال نوبت به شما می رسد
مطمئناً این دسته بندی به قدری محدود است که نمی تواند تمامی انواع و اقسام برنامه نویسان جهان را در خود جای دهد، به همین دلیل از شما می پرسیم که گروه شما چیست؟ شخصیت برنامه نویسی خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.