آیا دولوپرهای موفق صرفاً برای پول کار می‌کنند یا هدفی به‌جز کسب درآمد دارند؟

آیا دولوپرهای موفق صرفاً برای پول کار می‌کنند یا هدفی به‌جز کسب درآمد دارند؟

شاید به جرأت بتوان گفت که تا این تاریخ هیچ زمانی بهتر برای برنامه‌نویسی نبوده است و شاهد این ادعا هم آمار و ارقام استخدامی برنامه‌نویسان و دولوپرهای نرم‌افزار در سرتاسر دنیا است. به گزارش سایت Dice.com، استخدام در حوزهٔ فناوری با سرعتی غیرقابل پیش‌بینی رو‌به‌رشد است. 

برای متخصصین فعال در حوزهٔ فناوری، این خبر حاکی از آن است که زمان کنونی بهترین زمان برای یافتن شغلی بهتر با درآمد به‌مراتب بیشتر خواهد بود (اما آیا شرکت‌های برنامه‌نویسی هم از این ترند خوشحال و راضی هستند؟) در دنیای تجارت حال‌‌حاضر، چیزهایی همچون سایت یا نرم‌افزار، اپلیکیشن، امنیت و … به منزلهٔ اجزای لاینفکی برای تمامی کسب‌وکارها مبدل شده است.

برای روشن‌تر شدن این مسأله شاید بهتر باشد کمی به آمار و ارقام رسمی در سرتاسر دنیا اشاره‌ای داشته باشیم. باتوجه به ترند به‌وجود آمده در صنعت فناوری، مدیران منابع انسانی اظهار داشته‌اند که متقاضیان مشاغل مربوطه همچون ادمین شبکه، طراح سایت، برنامه‌نویس، دولوپر و … تقاضای حقوق بیشتری داشته‌اند.

همچنین جالب است بدانیم بسیاری از این تقاضاهای جذب متخصصین آی‌تی توسط استارتاپ‌های سیلیکون‌ولی (جایی که شرکت‌های بزرگی همچون اپل، فیسبوک و … در آن قرار دارند.) اعلام نشده بلکه از طرف شرکت‌های نسبتاً کوچک‌تری هستند. علیرغم رقابت بر سر کسب استعدادها، پول و درآمد بیشتر چیزی نیست که برنامه‌نویسان و دولوپرها به‌دنبال آن هستند! حال که پول انگیزه اصلی نیست، چه عامل نهفته‌ای پشت پرده قرار دارد؟ 

آیا تا‌به‌حال از خود پرسیده‌اید که چرا بسیاری از دولوپرها میلیونر نیستند؟ (البته در مورد تعداد معدودی این قضیه صدق نمی کند!) شاید در پاسخ به سؤال فوق بتوان گفت که علت اصلی این‌که بسیاری از دولوپرها به‌دنبال پول نمی‌روند این است که ایشان «عاشق کاری هستند که انجام می‌دهند». به گفتهٔ Kroah Hartman که یکی از دولوپرهای ارشد کرنل لینوکس است:

سرگرمی من کدنویسی بود و پس از مدتی این سرگرمی به حرفه‌ای که از آن کسب درآمد می‌کنم مبدل شد. خب آدم‌ها برای سرگرمی‌شان چه‌کارهایی که نمی‌کنند!

از همه‌چیز گذشته، مشکل اصلی دولوپرها این است که در شرکت‌های بزرگ استعدادهای ایشان زیر لایه‌های مدیریتی دست‌وپاگیر دفن شده و آن‌طور که بایدوشاید نمی‌توانند استعدادهای خود را شکوفا سازند. به گفتهٔ آقای Keizer که یکی از متخصصین در زمینهٔ فناوری است:

حتی اگر هم یک برنامه‌نویس خوب بتواند از هفت‌خان رستم عبور کرده و وارد یک شرکت بزرگ شود، بازهم هزاران لایهٔ مدیریتی مابین وی و مدیرعامل شرکت وجود خواهد داشت که هرکدام از این مدیران میانی درآمد به مراتب بالاتری نسبت به مدیر زیرشاخهٔ خود دارند و این درحالی است که به‌نسبت حقوق دریافتی‌شان، سهم بسزایی در موفقیت شرکت، محصولات و خدمات آن ندارند! 
با این تفاسیر، نقش برنامه‌نویسان و دولوپرها همچون کشاورزانی است که در مزرعه کار می‌کنند؛ درست است که کشاورزان بیشترین زحمت را برای تولید چیزی همچون گندم می‌کشند، اما واقعیت امر این است که کمترین سود عاید ایشان می‌شود.

اگر توسعهٔ نرم‌افزار همانند دنیای ورزش، هنر، موسیقی و … بود، باز هم اوضاع قابل تحمل‌تر بود چراکه در این مهارت‌ها فرد به‌راحتی برند می‌شود. دولوپرها به‌عنوان نیروی کاری خلاق شناخته می‌شوند اما در دید کاربران معمولی اسم و رسمی از ایشان برده نخواهد شد و این فقط شرکت است که برندش روزبه‌روز محبوب‌تر می‌شود.

به‌هرحال، آنچه مسلم است این که عشق به کدنویسی است که سایت‌ها، نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های موبایل موفقی که تاکنون دیده‌ایم را منجر شده و مسلماً پول عامل اصلی انگیزشی افراد -به‌خصوص دولوپرها- نیست. به گزارش سایت VisionMobile، بسیاری از برنامه‌نویسان از طریق کد می‌خواهند ابراز وجود کنند، همان‌طور که یک نقاش از طریق یک تابلو خود را به جامعه معرفی می‌کند و جالب است بدانیم که این گروه از افراد هرگز به خاطر پول این کارها را انجام نمی‌دهند!

 آیا دولوپرهای موفق صرفاً برای پول کار می‌کنند یا هدفی به‌جز کسب درآمد دارند؟

آنچه تاکنون گفتیم را می‌توان به این شکل خلاصه کرد که اگر قصد استخدام استعدادهای فنی همچون برنامه‌نویسان را در ذهن دارید، پول خیلی عامل تاثیرگذاری برای جذب این گروه از افراد نیست. شرکت‌هایی همچون فیسبوک، توییتر، گوگل و … دائماً برنامه‌نویسان را خود تشویق می‌کنند تا در پروژه‌های اپن‌سورس مشارکت داشته باشند چراکه با دنبال کردن این استراتژی، هم نیازهای جامعهٔ اپن‌سورس و هم جنبهٔ احساسی دولوپرهایشان ارضاء می‌گردد. جان کلام این که بهتر است به دولوپرها چیزهایی که علاقه دارند ارائه دهیم که پول هم بخشی از آن چیزها است.

حال نوبت به نظرات شما می‌رسد. آیا با این گفته که «دولوپرها صرفاً برای پول کار نمی‌کنند» موافقید؟ به‌نظر شما چه عواملی در شرکت‌های فناورانهٔ ایرانی در باانگیزگی و یا بی‌انگیزگی دولوپرها نقش بسزایی بازی می‌کنند؟ نظرات، دیدگاه‌ها و تجربیات خود را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.