لطفا جاواسکریپت مرورگر خود را فعال سازید!

نحوه فعال سازی در کروم
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
نحوه فعال سازی در فایرفاکس
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
اگر خیلی فکر می‌کنید در برنامه نویسی حرفه‌ای هستید، حتماً این مقاله را بخوانید …

اگر خیلی فکر می‌کنید در برنامه نویسی حرفه‌ای هستید، حتماً این مقاله را بخوانید …

بسیاری از شرکت هایی که در حوزه برنامه نویسی کار می‌کنند همواره با مشکل یکسانی دست و پنجه نرم می‌کنند و آن هم این که در زمینه منابع انسانی گاهی اوقات با انتخاب برنامه نویسانی که اصلاً حرفه‌ای نیستند مرتکب اشتباهات جبران ناپذیری می شوند. واقعیت امر این است که در حین مصاحبه شما به هیچ وجه نمی‌توانید بفهمید شخصی که مقابل شما نشسته است آیا واقعاً می‌داند OOP چیست یا صرفاً یکسری مفاهیم تئوریک را از بر کرده است. پای امنیت وب که به میان می‌رسد خیلی‌ها خوب در مورد XSS، SQL Injection و CSRF صحبت می‌کنند اما آیا به همین خوبی هم می‌توانند جلوی این دست حملات را بگیرند. در این مقاله قصد داریم وب اپلیکیشنی را به شما معرفی کنیم تحت عنوان Tests 4 Geeks که این امکان را به ما می‌دهد تا به بتوانیم به صورت کاملاً علمی، اثربخش و حساب شده مهارت های علمی یک برنامه نویس را مورد سنجش و ارزیابی قرار دهیم. برای آشنایی بیشتر با این سایت عالی، با سکان آکادمی همراه باشید.

سازوکار این سایت به صورتی است که شما ابتدا می بایست حوزه برنامه نویسی خود را مشخص سازید. از جمله مهارت هایی که توسط این سایت پشتیبانی می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

PHP
HTML
SEO
CSS
JavaScript
SQL
C Sharp
ASP.NET
JavaScript
SQL Server
PostgreSQL
Python
Django
Android
Ruby
C
++C
Ruby on Rails

پس از آن که متقاضی شغل تست را تکمیل کرد (البته محدودیت زمانی خواهد داشت)، گزارش عملکرد وی برای شما ایمیل خواهد شد. لازم به ذکر است که هر تست چیزی در حدود ۲۰ الی ۳۰ سؤال مختلف دارد تا به صورت کامل مهارت های برنامه نویس را مورد ارزیابی قرار دهد.

 اگر خیلی فکر می‌کنید در برنامه نویسی حرفه‌ای هستید، حتماً این مقاله را بخوانید …

این ایمیل حاوی گزارشی بر مبنای عدد ۱۰۰ است که مهارت های برنامه نویس را از عدد ۱۰۰ مورد سنجش قرار می دهد. این وب اپلیکیشن صرفاً برای مقاصد استخدامی مورد استفاده نمی‌گیرد و اگر شما هم یک برنامه نویس هستید به سادگی می‌توانید خود را تست کنید و ببینید آیا آن‌قدر که فکر می‌کنید حرفه‌ای هستید در دنیای واقعی هم این‌طور است یا خیر! این وب اپلیکیشن تا دو تست را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد و در صوتی که تمایل داشته باشید بیش از دو تست انجام دهید، بسته به نیاز خود می بایست مبلغی را پرداخت نمایید. خود را تست کنید و نتایج آن را با سایرین به اشتراک بگذارید.بهزاد مرادی