لطفا جاواسکریپت مرورگر خود را فعال سازید!

نحوه فعال سازی در کروم
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
نحوه فعال سازی در فایرفاکس
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
یادگیری اصول برنامه نویسی از طریق سایت Waterbear به صورت رایگان

یادگیری اصول برنامه نویسی از طریق سایت Waterbear به صورت رایگان

با نگاه به پیشرفت زبان های برنامه نویسی و مشاهده رشد آن ها متوجه می شوید که همیشه برای ایجاد زبان های جدید این نکته مد نظر بوده که هرچه بیشتر آن زبان به زبان مکالمات روزمره نزدیک تر بشود. امروزه نیز با پیشرفت تکنولوژی و علوم برنامه نویسی، زبان ها و سرویس های جدیدی بوجود آمده اند تا دیگر نیازی به یادگیری قواعد پیچیده برنامه نویسی نباشد و برنامه نویسی تماما در یک محیط بصری انجام می شود. از جمله این سرویس ها می توان به Waterbear اشاره کرد. در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید تا بیشتر با این سرویس آشنا شوید.

Waterbear یک سرویس برنامه نویسی قابل دسترس تر و سرگرم کننده تر است. داشتن یک محیط بصری به این معنا است که شما بدون یادگیری قواعد هم می توانید به برنامه نویسی بپردازید. این سرویس برای کودکان، هنرمندان و هرکسی ساخته شده که می خواهد بدون تبدیل شدن به یک برنامه نویس، کامپیوتر را وادار به انجام کارهای جدید بکند. هرچند که با پیگیری این مسیر شما به یک برنامه نویس تبدیل خواهید شد. این سیستم از بلوکهایی که قابل کشیده شدن و چفت شدن هستند تشکیل شده که با استفاده از HTML5، CSS3 و جاوا اسکریپت طراحی شده اند.

ویرایشگر جاوا اسکریپت Waterbear به شما این امکان را می دهد تا در یک محیط بصری به تولید اسکریپت بپردازید، پیش نمایش کدهای خود را مشاهده کنید یا آن ها را در مرورگرتان اجرا کنید. این سیستم شباهت خیلی زیادی به زبان برنامه نویسی Scratch دارد که مخصوص بچه های ۸ تا ۱۶ سال است اما آن را فقط برای یک تقلید کورکورانه از Scratch یا به عنوان زبان برنامه نویسی جدید ایجاد نکرده اند. در واقع این سیستم برای ایجاد ابزاری که syntax ها را به صورت بصری نشان بدهد ایجاد شده است. این سیستم برای مطابق شدن با هر زبان و هر نوع پروژه ای ایجاد شده است و تا حد توان آن را گسترش می دهند. Waterbear حتی در مرورگر سافاری iPad نیز قابل استفاده است. شروع یادگیری برنامه نویسی با Waterbear