تجربهٔ کاربری بهتر با سرویس ایرانی رکامندر: بهره‌مند از هوش‌مصنوعی و کلان داده

تجربهٔ کاربری بهتر با سرویس ایرانی رکامندر: بهره‌مند از هوش‌مصنوعی و کلان داده

حتما همه شما این تجربه را داشته‌اید که برای خرید کالایی وارد یک فروشگاه شده و برخورد خوب فروشنده و راهنمایی‌هایی که انجام می‌گیرد و از طریق چند سوال‌وجواب، دقیقا کالایی را به شما نشان می‌دهد که به دنبالش بودید؛ شما خوشحال و خرسند به کالایی که دنبالش بودید رسیده‌اید و این فروش هم برای آقا/خانم فروشنده سودی داشته است. به طور حتم، دفعات بعدی هم به همان فروشگاه مراجعه می‌کنید چراکه تجربهٔ خوب آن خرید در ذهنتان ماندگار شده است. در بسیاری از مواقع، این وفاداری تا جایی پیش می‌رود که حتی اگر همان کالا را در یک فروشگاه دیگر ببینید، باز از فروشگاهی که فروشندهٔ خوبی داشته خریدهای آتی خود را انجام خواهید داد. در کسب‌وکارهای آنلاین، رکامندرها (سیستم‌های پیشنهاددهنده) نقش آن فروشندهٔ باهوش و مهربان را بازی می‌کند. در این مقاله با سکان آکادمی همراه باشید تا با یکی از سرویس‌های ایرانی پیشنهاددهنده آشنا شوید.

رکامندرها یا سیستم‌های پیشنهاددهنده، همان فروشنده‌ای هستند که بدون سوال‌وجواب از شما و تنها از طریق تحلیل رفتارهای شما، حرکات ماوس، کلیک‌ها، کامنت‌ها و لایک‌های شما تشخیص می‌دهند که شما چند سالتون هست و جنسیت شما چیست و به چه کالاهای علاقه‌مند هستید و در نهایت دقیقا کالای مورد علاقهٔ شما را در معرض دیدتان قرار می‌دهند. اگر دوست شما وارد همان سایت گردد، رکامندر این موضوع را تشخیص داده و رفتار متفاوتی از خود نشان خواهد داد که به این کار Personalization یا «شخصی‌سازی» می‌گویند.

اگر شما وبسایتی دارید که تعداد زیادی کاربر و تعداد زیادی آیتم دارا است، سرویس recommender.ir می‌تواند به شما کمک کند تا هر کاربر از بین هزاران محتوا، کالا و غیره، دقیقا همان گزینه‌هایی را مشاهده کند که به آنها علاقه‌مند است. اگه بخواهیم نمونه‌هایی از خروجی recommender.ir را در یک فروشگاه نشان دهیم که در آن کاربر به دنبال ساخت آهنگ و موزیک بوده، عکس زیر نمونه‌ای از پیشنهاداتی است که به کاربر ارائه شده است:

 تجربهٔ کاربری بهتر با سرویس ایرانی رکامندر: بهره‌مند از هوش‌مصنوعی و کلان داده

نمونهٔ دیگر در یک سایت فیلم می‌باشد که فیلم‌های بیشتر دیده شده از سرویس recommender.ir به این کاربر خاص نمایش داده شده‌اند:

 تجربهٔ کاربری بهتر با سرویس ایرانی رکامندر: بهره‌مند از هوش‌مصنوعی و کلان داده

در چنین شرایطی، وقتی که کاربر شما از بین چند هزار فیلم، دقیقا فیلم‌هایی را در صفحهٔ اول سایت شما می‌بیند که به آنها علاقه‌مند است، مسلما این کاربر زمان بیشتری را در سایت خواهد گذراند و وقتی که روی یکی از این فیلم‌ها کلیک می‌کند، فیلم‌های مشابه‌ای را خواهد دید که مطابق با سلیقه‌اش خواهند بود.

اگر می‌خواهید بدانید که تاثیر recommender.ir بر روی کسب‌و‌کار شما چیست، باید بگوییم که پس از استفاده از این سرویس، کاربران شما خوشحال‌تر از همیشه به سایت شما سر می‌زنند و وقتی که آیتم مورد علاقه‌شان را می‌بینند یا خرید می‌کنند، افزایش Conversion Rate (نرخ تبدیل) و کاهش Bounce Rate (نرخ پرش) از تاثیرات رکامندر روی کسب‌وکار شماست که منجر به ایجاد وفاداری در کاربران و در نهایت سودآوری پایدار برای شما می‌شود.

اگر تمایل دارید تا ۱ ماه به صورت رایگان و آزمایشی از این سرویس استفاده کنید، به سایت recommender.ir سر زده و با کلیک بر روی دکمهٔ  «سفارش»، اطلاعات وبسایت خود رو برای کارشناسان رکامندر ارسال کنید.