10 مهارتی که برای استخدام شدن در گوگل باید داشته باشید

10 مهارتی که برای استخدام شدن در گوگل باید داشته باشید

گوگل بزرگترین شرکتی است که به دنبال کارمندان مناسب شرکت خود در جهان است. مهندسان مانند ستارگان راک در گوگل هستند و واقعا هم مانند یک ستاره راک حقوق دریافت می کنند. حقوق انترن ها در گوگل از 70000 دلار تا 90000 دلار در ماه متغیر است در حالی که مهندسان 118000 دلار و مهندسان ارشد نرم افزار به طور متوسط 150985 دلار حقوق دریافت می کنند. اما هر کسی نمی تواند به سادگی به Googleplex راه پیدا کند. این شرکت سالانه 2.5 میلیون درخواست استخدام دارد اما فقط 4000 نفر استخدام می کند. برای کارمند گوگل شدن، این شرکت در تیم آموزشی خود لیستی از توانایی هایی را مطرح کرده است که می خواهد در استعداد مهندسان خود ببیند.

به گفته مدیران این غول فناوری دنیا: "داشتن پایه های محکم در علم کامپیوتر برای یک مهندس نرم افزار موفق بودن نیاز مهمی است. این راهنما یک مسیر پیشنهادی برای دانشجویانی است که در دانشگاه درحال تحصیل اند تا مهارت های دانشگاهی و غیر دانشگاهی خود را پرورش دهند." در این مقاله به مهارت هایی می پردازیم که گوگل می خواهد تا کارمندانش در آن استاد باشد.

1- برنامه نویسی یاد بگیرید
حداقل باید برنامه نویسی با یک زبان شیئ گرا مانند جاوا یا ++C یا پایتون بلد باشید. استیو جابز در مورد برنامه نویسی می گوید: هرکسی باید بلد باشد یک کامپیوتر را برنامه نویسی کند. زیرا این کار به شما یاد می دهد که چگونه فکر کنید.

2- کدهایتان را آزمایش کنید
این کافی نیست که فقط برنامه نویسی بلد باشید. علاوه بر آن باید بلد باشید تا کدهایتان را امتحان کنید زیرا گوگل برنامه نویسی نیاز دارد که بتواند باگ برنامه ها را رفع کند، تست کند و نرم افزار خود را تجزیه کند.

3- پیش زمینه هایی از ریاضی محض داشته باشید
این خیلی مهم است تا شما به عنوان یک برنامه نویس کمی ریاضی محض بلد باشید. مانند ریاضی گسسته و استدلال منطقی که بسیاری از بخش های علوم کاپیوتر به آن ها وابسته اند.

4- در مورد سیستم عامل ها اطلاع داشته باشید
در مورد سیستم عامل های مختلف اطلاع داشته باشید تا بدانید که در چه سیستم عاملی قرار است کارهایتان را انجام دهید.

5- با هوش مصنوعی آشنا باشید
با هوش مصنوعی آشنا باشید چون گوگل علاقه خاصی به روبات ها دارد.

6- درک الگوریتم و ساختمان داده
گوگل می خواهد کسی را استخدام کند که به انواع داده های بنیادی و همچنین الگوریتم های مرتب سازی مانند heapsort آشنا باشد.

7- رمز نگاری بلد باشید
یادتان باشد که این بخش از امنیت سایبری بسیار بحث مهمی در بخش امنیت است و گوگل هم تحت هیچ عنوان کسی را استخدام نخواهد کرد که اصول امنیت در دنیای مجازی را بلد نباشد.

8- بلد باشید که کامپایلر بسازید
Stanford در اینباره می گوید: "هنگامی که این کار را یاد می گیرید تازه متوجه آن خواهید شد که چه طور زبان های سطح بالایی که تنها برای انسان ها طراحی شده اند به زبان های سطح پایینی که فقط برای ماشین ها طراحی شده اند تبدیل می شوند."

9- زبان های دیگر برنامه نویسی را یاد بگیرید
قطعا به عنوان یک برنامه نویس خوب شما نیاز دارید که به زبان های Java Script و CSS و HTML و Ruby مسلط باشید.

10- برنامه نویسی موازی را بیاموزید
این روش برنامه نویسی به خاطر این که در آن واحد توانایی بررسی هزاران خط کد را دارد قدرتمند است و بسیاری از شرکت های آی تی من جمله گوگل این مهم را درک کرده اند و تمایل دارند کارمندانی را به کار گیرند که با این مفهوم مهم آشنایی داشته باشند.