URLهای مفید گوگل که ممکن است از آن‌ها اطلاع نداشته باشید!

URLهای مفید گوگل که ممکن است از آن‌ها اطلاع نداشته باشید!

گوگل به‌عنوان محبوب‌ترین موتور جستجو و یکی از شرکت‌های برتر حوزهٔ فناوری دنیا، درحال‌حاضر دارای تعداد زیادی کاربر است که از امکانات گستردهٔ این شرکت استفاده می‌کنند (البته لازم به‌ذکر است که گوگل یکی از زیرمجموعه‌های شرکت الفبا است). به غیر از سرویس جستجو، گوگل دارای سرویس‌های متعددی است که ممکن است بسیاری از کاربران با آن‌ها آشنا نباشند که در این مقاله قصد داریم به معرفی آن‌ها بپردازیم.

https://accounts.google.com/SignUpWithoutGmail
اولین و پایه‌ای‌ترین URL گوگل برای شروع تجربه امکانات بسیار زیاد این شرکت، لینک بالا است؛ بااستفاده از این لینک می‌توانید در این وب‌سایت محبوب ثبت‌نام کنید (برای استفاده از سرویس ایمیل یا ...) و برای ثبت‌نام هم می‌توانید از هر آی‌دی که تمایل داشته باشید استفاده نمایید.

https://www.google.com/ads/preferences
پس از ورود به این آدرس و اعمال تغییرات موردنظر خود، گوگل تبلیغاتی را برای شما به نمایش درمی‌آورد که بیشتر مربوط به حوزهٔ فعالیت شما است؛ این تبلیغات شامل تبلیغات در سرویس‌های یوتیوب، جیمیل، گوگل مپس و سرویس جستجو است. گوگل بااستفاده از سرویس گوگل‌پلاس و سایت‌هایی که بیشتر بازدید می‌کنید و از راه‌های دیگر تبلیغات مناسب شما را نشان خواهد داد.

https://www.google.com/takeout
بااستفاده از این لینک می‌توانید تمام اطلاعات حساب گوگل خود را دانلود کنید؛ این داده‌ها مربوط به محصولات خود این شرکت می‌باشند از جمله اطلاعات تماس، پیام‌های جیمیل، عکس‌ها و غیره.

https://support.google.com/legal
بااستفاده از این لینک می‌توانید در‌صورتی‌که مطلبی از شما بدون اجازه در یکی از وب‌سایت‌های مربوط به گوگل (در یک وبلاگ، تبلیغ، گوگل‌پلاس یا یوتیوب) کپی شده باشد شکایت کنید. حتی بااستفاده از این لینک می‌توانید تا یک وب‌سایت را از نتایج جستجوی گوگل حذف کنید.

https://maps.google.com/locationhistory
بااستفاده از لینک بالا می‌توانید یک تلفن Android یا iOS که از اپلیکیشن Google Now استفاده می‌کند را ردیابی کنید. همچنین می‌توانید مکان فعلی آن و همچنین سرعت حرکت و نوع حرکت کردن را نیز پیدا کنید و همچنین می‌توانید این اطلاعات را در قالب یک فایل KML دریافت کنید.

https://history.google.com
شما همچنین می‌توانید تمام URL‌هایی که وارد آن‌ها شده‌اید را مشاهده کنید؛ درضمن، می‌توانید تمام متن‌هایی را که جستجو کرده‌اید را پیدا کنید و یا حتی تبلیغاتی راکه روی آن‌ها کلیک کرده‌اید را مشاهده نمایید.

https://www.google.com/settings/account/inactive
اگر از حساب کاربری گوگل خود استفاده نمی‌کنید، با‌استفاده از این لینک اطمینان حاصل کنید که گوگل پس از یک دورهٔ طولانی استفاده نکردن از حساب کاربری آن‌را غیرفعال نمی‌کند. شما حتماً هر 9 ماه یک‌بار باید حداقل ۱ بار وارد اکانت جیمیل خود بشوید و در غیر این‌ صورت باتوجه به قوانین گوگل حساب کاربری شما حذف می‌شود.

https://security.google.com/settings/security/activity
اگر از این نگران هستید که یک شخص دیگری وارد اکانت شما شده است، پس نگران نباشید و وارد لینک بالا شده و فعالیت حساب کاربری خود را بررسی کنید؛ بااستفاده از این لینک می‌توانید دیوایس استفاده شده، آی‌پی و حتی مکان تقریبی ورود به اکانت را مشاهده کنید.

https://security.google.com/settings/security/permissions
بعضی اوقات ما بااستفاده از گوگل در یک سایت یا اپلیکیشن یا ... ثبت‌نام می‌کنیم و بعد از آن امکان استفاده از اپلیکیشن مدنظر در اختیار ما قرار می‌گیرد؛ با ورود به لینک بالا می‌توانید لیستی از این اپلیکیشن‌ها را مشاهده کنید. علاوه‌بر این، از طریق لینک بالا می‌توانید دسترسی‌هایی را که قبلاً ایجاد کرده‌اید را حذف نمایید.

به غیر از موارد فوق، چه یوآرال‌های مفید دیگری از گوگل سراغ دارید که احتمال می‌دهید سایر خوانندگان با آن‌ها آشنایی نداشته باشند؟ در بخش نظرات دیدگاه‌های خود را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.