برنامه‌نویسی اسباب‌بازی‌ها توسط بچه‌ها

پیش از این اخبار اسباب‌بازی های هوشمند همچون لگو و … به گوشمان رسیده بود اما این در حالی است که این دست از اسباب‌بازی های هوشمند صرفاً این امکان را خواهند داشت تا با یکدیگر تعامل داشته باشند. گجتی تحت عنوان DynePod قرار است به بازار عرضه شود که این امکان را به بچه‌ها می‌دهد تا به طور عملی برنامه نویسی را وارد زندگی روزمره خود کنند.

اگرچه همان‌طور که در تصویر فوق مشاهده می‌شود این گجت فقط دارای یک صفحه نمایش LED حاوی ۲۵ چراغ رنگی است، اما این در حالی است که این ابزار کوچک توانایی برقراری ارتباط با سایر DynePodها را داشته و این امکان را در اختیار کودکان قرار می‌دهد تا با تبلت خود برنامه‌ای کاربردی نوشته و از آن برنامه در جهت اهداف خود استفاده کنند (مثلاً برنامه‌ای بنویسند که اگر کسی به میزتحریر ایشان نزدیک شد و خواست تا به چیزهای ایشان دست بزند، این مسأله به اطلاع شان برسد!)

داینپاد امکان روشن و خاموش شدن در صورت حرکت، آژیر زدن و بسیاری ویژگی دیگر را داشته و همچنین دارای سنسورهای حرکتی است که این امکان را به کودک می‌دهند تا از این گجت به عنوان یک کنترلر استفاده کنند. علاوه بر این، والدین هم از این گجت می‌توانند به عنوان یک ابراز کمک آموزشی، ابزار کنترلی و … نیز استفاده کنند. هدف اصلی طراحان این ابزار این است تا امکانی فراهم آورند تا در آینده‌ای نه چندان دور بچه‌ها بتوانند از طریق اسباب‌بازی های خود با یکدیگر تعامل برقرار سازند. DynePod یک جنبش آزاد است که قرار است بسیاری از قابلیت هایش به صورت آزاد در اختیار بچه‌ها و والدین قرار گیرد.

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)