لطفا جاواسکریپت مرورگر خود را فعال سازید!

نحوه فعال سازی در کروم
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
نحوه فعال سازی در فایرفاکس
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
برنامه‌نویسی اسباب‌بازی‌ها توسط بچه‌ها

برنامه‌نویسی اسباب‌بازی‌ها توسط بچه‌ها

پیش از این اخبار اسباب‌بازی های هوشمند همچون لگو و … به گوشمان رسیده بود اما این در حالی است که این دست از اسباب‌بازی های هوشمند صرفاً این امکان را خواهند داشت تا با یکدیگر تعامل داشته باشند. گجتی تحت عنوان DynePod قرار است به بازار عرضه شود که این امکان را به بچه‌ها می‌دهد تا به طور عملی برنامه نویسی را وارد زندگی روزمره خود کنند.

اگرچه همان‌طور که در تصویر فوق مشاهده می‌شود این گجت فقط دارای یک صفحه نمایش LED حاوی ۲۵ چراغ رنگی است، اما این در حالی است که این ابزار کوچک توانایی برقراری ارتباط با سایر DynePodها را داشته و این امکان را در اختیار کودکان قرار می‌دهد تا با تبلت خود برنامه‌ای کاربردی نوشته و از آن برنامه در جهت اهداف خود استفاده کنند (مثلاً برنامه‌ای بنویسند که اگر کسی به میزتحریر ایشان نزدیک شد و خواست تا به چیزهای ایشان دست بزند، این مسأله به اطلاع شان برسد!)

داینپاد امکان روشن و خاموش شدن در صورت حرکت، آژیر زدن و بسیاری ویژگی دیگر را داشته و همچنین دارای سنسورهای حرکتی است که این امکان را به کودک می‌دهند تا از این گجت به عنوان یک کنترلر استفاده کنند. علاوه بر این، والدین هم از این گجت می‌توانند به عنوان یک ابراز کمک آموزشی، ابزار کنترلی و … نیز استفاده کنند. هدف اصلی طراحان این ابزار این است تا امکانی فراهم آورند تا در آینده‌ای نه چندان دور بچه‌ها بتوانند از طریق اسباب‌بازی های خود با یکدیگر تعامل برقرار سازند. DynePod یک جنبش آزاد است که قرار است بسیاری از قابلیت هایش به صورت آزاد در اختیار بچه‌ها و والدین قرار گیرد.فرنوش فهیم