برنامه‌نویسی اسباب‌بازی‌ها توسط کودکان با DynePod

برنامه‌نویسی اسباب‌بازی‌ها توسط کودکان با DynePod

پیش از این، اخبار اسباب‌بازی‌های هوشمند همچون لِگو و … به گوشمان رسیده بود اما این در حالی است که این دست از اسباب‌بازی‌های هوشمند صرفاً این امکان را خواهند داشت تا با یکدیگر تعامل داشته باشند اما گجتی تحت عنوان DynePod قرار است به بازار عرضه شود که این امکان را به بچه‌ها می‌دهد تا به طور عملی برنامه‌نویسی را وارد زندگی روزمرهٔ خود کنند.

اگرچه همان‌طور که در تصویر فوق مشاهده می‌شود این گجت فقط دارای یک صفحه نمایش LED حاوی ۲۵ چراغ رنگی است، اما این در حالی است که این ابزار کوچک توانایی برقراری ارتباط با سایر DynePodها را داشته و این امکان را در اختیار کودکان قرار می‌دهد تا با تبلت خود برنامه‌ای کاربردی نوشته و از آن برنامه در جهت اهداف خود استفاده کنند (مثلاً برنامه‌ای بنویسند که اگر کسی به میزتحریر ایشان نزدیک شد و خواست تا به چیزهای ایشان دست بزند، این مسأله به اطلاع‌شان برسد!)

داینپاد امکان روشن و خاموش شدن در صورت حرکت، آژیر زدن و بسیاری ویژگی‌های دیگر را داشته و همچنین دارای سنسورهای حرکتی است که این امکان را به کودک می‌دهند تا از این گجت به عنوان یک کنترلر استفاده کنند. علاوه بر این، والدین هم از این گجت می‌توانند به عنوان یک ابراز کمک آموزشی، ابزار کنترلی و … استفاده کنند.

هدف اصلی از طراحی این ابزار این بوده تا امکانی فراهم گردد تا در آینده‌ای نه چندان دور، بچه‌ها بتوانند از طریق اسباب‌بازی‌های خود با یکدیگر تعامل برقرار سازند. DynePod یک جنبش آزاد است که قرار است بسیاری از قابلیت‌هایش به صورت آزاد در اختیار بچه‌ها و والدین قرار گیرد (لازم به ذکر است که این پروژه در حال حاضر در فاز جمع‌آوری بودجه از طریق وب‌سایت Kickstarter است).