11 شغل پردرآمد در زمینه ی فناوری در سال 2016 در آمریکا به گزارش سایت Glassdoor

11 شغل پردرآمد در زمینه ی فناوری در سال 2016 در آمریکا به گزارش سایت Glassdoor

وب سایت Glassdoor اخیرا فهرست پردرآمدترین مشاغل در آمریکا در سال 2016 را منتشر کرده است و طبق معمول، مشاغل مربوط به دنیای فناوری بیشتر جایگاه های این فهرست را به دست آورده اند. در ادامه برای آشنایی بیشتر با این مشاغل با سکان آکادمی همراه باشید.

پیش از این، در مقاله یی تحت عنوان آیا DS بهترین شغل مرتبط با فناوری است؟ به بررسی این موضوع پرداختیم که آیا حرفه ی داده پژوهی بهترین شغل حوزه ی آی تی محسوب می شود یا خیر؛ Glassdoor این آمار را با استفاده از میزان حقوق اعلام شده ی کارمندانی که به این مشاغل اشتغال داشته اند به دست آورده است. این وب سایت نگاهی هم به تعداد تقاضا برای استخدام کارمند برای احراز این مشاغل داشته است. این مشاغل عبارتند از:

11. مدیر سیستم های مدیریت اطلاعات
میانگین پایه حقوق: 106,000 دلار
تعداد فرصت های شغلی: 147
مدیریت اطلاعات سیستم یکی از مشاغل در زمینه ی فناوری اطلاعات است. مدیر اطلاعات سیستم فردی است که مسئولیت مدیریت پروژه های مرتبط با فناوری را در یک شرکت بر عهده دارد.

10. مدیر تجزیه و تحلیل
میانگین پایه حقوق: 106,000 دلار
تعداد فرصت های شغلی: 988
وظیفه ی مدیر تجزیه و تحلیل این است که اطلاعات مورد نیاز برای مدیران کسب و کار را جمع آوری کند. اطلاعاتی که به کمک آن ها مدیران درباره ی کسب و کار خود تصمیم گیری می کنند. حیطه ی کار مدیر تجزیه و تحلیل را از طرفی انتخاب و مدیریت Big Data و سیستم های آماری و از طرف دیگر، یافتن آمار و اطلاعات مهم و ضروری برای ارائه به شرکت تشکیل می دهد.

9. مدیر تولید
میانگین پایه حقوق: 107,000 دلار
تعداد فرصت های شغلی: 7,758
مدیر تولید، گروه مسئول تولید محصولات و خدمات یک شرکت را راهنمایی و هدایت می کند. شرکت های فناوری معمولا از یک مدیر تولید به عنوان یک رابط استفاده می کنند؛ رابطی که محصولات جدید فناوری و نیازهای بازار کسب و کار را به دستورالعملی برای مهندسان شرکت تبدیل می کند.

8. معمار دیتا
میانگین پایه حقوق: 113,000 دلار
تعداد فرصت های شغلی: 762
معماری دیتا که پیش از این به مبحث دیتابیس تعلق داشت با پیشرفت روزافزون Big Data، این شغل نیز رشد قابل توجهی داشته است. معمار دیتا سیستم های مدیریت دیتا را طراحی می کند. این فرد تمامی منابع اطلاعاتی درون شرکت و سایر منابع را بررسی می کند و روشی برای جمع آوری، نگهداری، و مدیریت و به روزرسانی آن ها پیدا می کند.

7. داده پژوه
میانگین پایه حقوق: 115,000 دلار
تعداد فرصت های شغلی: 1985
از آنجایی که شرکت ها به دنبال نگهداری اطلاعات بیشتر و استفاده از آن ها برای کسب اطلاعات دقیق تر هستند، این عنوان شغلی -یعنی داده پژوه- به یکی از شغل های کلیدی در شرکت های فناوری تبدیل شده است. وظیفه ی یک داده پژوه این است که سیستم های مورد استفاده در نگهداری اطلاعات را اجرا کند و اطلاعات کلیدی و مورد نیاز را از میان انبوه آمار و داده پیدا کند.

6. معمار سیستم
میانگین پایه حقوق: 116,920 دلار
تعداد فرصت های شغلی: 439
معمار سیستم، سیستم های پیچیده ی IT را برای شرکت ها طراحی می کند. این سیستم ها شامل سیستم های جدید و وسیع نرم افزاری و کامپیوترها و شبکه های مورد نیاز برای اجرای بی نقص این نرم افزارها هستند.

5. مدیر توسعه ی اپلیکیشن
میانگین پایه حقوق: 120,000 دلار
تعداد فرصت های شغلی: 263
مدیر توسعه ی اپلیکیشن بر کار گروه توسعه دهندگان اپلیکیشن شرکت نظارت می کند. این توسعه دهندگان، اپلیکیشن هایی از وب گرفته تا موبایل، پی سی و ... را طراحی می کنند.

4. معمار راهکار
میانگین پایه حقوق: 120,000 دلار
تعداد فرصت های شغلی: 2838
این عنوان شغلی در حقیقت مشاور یک شرکت آی تی یا نرم افزاری است. این فرد، به امر طراحی سیستم های فناوری اطلاعات که با نیازهای مشتریان رابطه ی تنگتنگی دارند، کمک می کند.

3. مدیر فناوری اطلاعات (IT)
میانگین پایه حقوق: 120,000 دلار
تعداد فرصت های شغلی: 3,152
مدیر فناوری اطلاعات مسئول تکنولوژی های مورد استفاده در یک شرکت است. فناوری هایی از قبیل کامپیوترها، سرورها و نرم افزارهایی که شرکت خریداری می کند.

2. معمار نرم افزار
میانگین پایه حقوق: 128,250 دلار
تعداد فرصت های شغلی: 655
معمار نرم افزار، نرم افزارهای پیچیده ی کامپیوتری را طراحی می کند.

1. مدیر توسعه ی نرم افزار
میانگین پایه حقوق: 132,000 دلار
تعداد فرصت های شغلی: 3,495
مدیر توسعه ی نرم افزار، تمامی مراحل اجرای یک پروژه ی تولید نرم افزار را از طراحی تا مراحل نهایی، مدیریت می کند.

حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آگاهی از پردرآمدترین مشاغل حوزه ی IT در ایالات متحده به چه درد علاقمندان به این حوزه در ایران می خورد؟ در پاسخ به این سوال بایستی گفت که همواره یکی از راه کارهای تصمیم گیری در مورد آینده ی شغلی و انتخاب یک حوزه ی کاری، مد نظر قرار دادن فضای کاری کشورهایی است که در این حوزه پیشگام بوده اند. به طور مثال، دیر یا زود داده پژوهی در کشورمان مورد توجه شرکت ها قرار خواهد گرفت و فرصت های شغلی مرتبط با این حوزه برای علاقمندان ایجاد خواهد شد.

نظر شما چیست؟ به نظر شما کدام یک از مشاغل بالا در ایران از بیشترین میزان بازار کار و همچنین حقوق برخوردار است؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon