برنامه‌نویسی در فضای ابری با Koding

برنامه‌نویسی در فضای ابری با Koding

سبک برنامه‌نویسی در چند سال اخیر تغییر زیادی به خود ندیده است؛ به‌طورکلی، برنامه‌نویسی خوب نیازمند به داشتن دقت زیاد و بودن در محیطی آرام است اما اگر شما در حین کار به مشکل بخورید و به‌دنبال گشتن راه‌حلی برای غلبه بر مشکل باشید چه کار می‌کنید؟ Koding یک اپلیکیشن تحت کلود است که هدفش ایجاد محیطی راحت و آرامش‌بخش برای برنامه‌نویسان و دولوپرها است. به‌وسیله این اپلیکیشن تحت‌وب، برنامه‌نویسان می‌توانند اجتماعی‌تر، سریع‌تر و راحت‌تر به کدنویسی بپردازند.

شروع کار با Koding
شما خیلی راحت بااستفاده از اکانت‌های گیت‌هاب، فیسبوک، توییتر، گوگل یا بااستفاده از یک ایمیل می‌توانید در Koding ثبت‌نام کنید؛ در اولین راه‌اندازی، با یک رابط کاربری اجتماعی مانند گوگل‌پلاس که Activity نامیده می‌شود مواجه می‌شوید. درواقع، Activity دروازه‌ای برای برقراری ارتباط بین کاربران جامعهٔ Koding است. در اولین نگاه، می‌توانید لیستی از فعالیت‌هایی مانند به‌روزرسانی وضعیت، توسعه و فعالیت‌های کاربری را ببینید.

توسعهٔ نرم‌افزار
Koding برای شما فعالیت‌های دسته‌جمعی‌ای را ایجاد کرده است تا کدهای خود را به اشتراک بگذارید، دوستان خود را دعوت کنید یا دسته‌جمعی به کدنویسی بپردازید. با بهره‌گیری از فریمورک‌هایی مانند Bootstrap ،AngularJS ،CodeIgniter ،BackBone و ... شما نیازی نخواهید داشت تا اپلیکیشن Koding را برای دانلود وابستگی‌ها ترک کنید.

دعوت دیگران به محیط کاری خود کار بسیار ساده‌ای است؛ فقط کافی است که ID کار گروهی را کپی و آن‌را با برنامه‌نویسان دیگر به اشتراک بگذارید. درعین‌حال، کار گروهی فقط به کار کردن اشتراکی محدود نشده است و حتی شما می‌توانید از دیگر دولوپرها برای حل کردن مشکلات کمک بگیرید.

هنگامی که درحال برنامه‌نویسی با Koding هستید، می‌توانید به پیش‌نمایش پروژهٔ خود از طریق منویی کاربردی دست پیدا کنید و با فعال‌سازی آن می‌توانید به یک پیش‌نمایش زنده از آنچه درحال اتفاق افتادن در کدها است دست پیدا می کنید. همچنین به‌وسیلهٔ Koding می‌توانید به تعامل با دیگر دولوپرها نیز بپردازید بدون آن‌که وقت زیادی را هدر بدهید یا از روش های غیرضروری مانند ویدئو چت و ریموت دسکتاپ و ... استفاده کنید.

اپلیکیشن‌ها ‌
با اپلیکیشن‌های از قبل نصب شدهٔ Koding می‌توانید راهی را ایجاد کنید تا با پلتفرم‌های دیگری مانند Brackets ،phpMyAdmin ،Wordpress ،Drupal ،Dropbox ،Ruby on Rails ،Django ،Laravel و ... به برنامه‌نویسی بپردازید. استفاده از این ابزارها واقعاً به برنامه‌نویسان کمک کرده و کار آن‌ها را سریع‌تر می‌کند (لازم به‌ذکر است که بخش اپلیکیشن‌ها یکی از کاربردی‌ترین بخش‌های سایت Koding است).

قیمت‌گذاری‌ها
شما می‌توانید به‌صورت رایگان از Koding استفاده کنید اما این درحالی است که به کلیهٔ قابلیت‌های این سایت دسترسی نخواهید داشت! قیمت‌ها براساس پیشرفت منابع سیستمی مانند فضای دیسک، پهنای باند، سی‌پی‌یو و ... ارزش‌گذاری شده‌اند.

نقاط قوت
- کار بر روی پروژه‌ها بدون ترک کردن مرورگر
- همکاری با سایر برنامه‌نویسان برای کار روی پروژه
- دانلود اپلیکیشن‌ها
- راهنمایی گرفتن از برنامه‌نویسان دیگر در حین کدنویسی
- استفاده از آن به‌عنوان لوکال هاست
- قیمت‌گذاری مقرون‌به‌صرفه
- ایمپورت کردن کد از گیت‌هاب

سخن پایانی
Koding یک راه خوب و مناسب برای برنامه‌نویسی به‌صورت تیمی بوده و یک جایگزین مناسب برای نر‌م‌افزارهای چت و ... است؛ با اپلیکیشن‌های از پیش نصب شدهٔ Koding و محیط داخلی برنامه‌نویسی، کدنویسی بسیار ساده‌تر شده است و به یک پیشنهاد عالی برای تیم‌های برنامه‌نویسی تبدیل شده است.

حال نوبت به نظرات شما می‌رسد؛ آیا تاکنون تجربهٔ کار با این پلتفرم را داشته‌اید؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.