لطفا جاواسکریپت مرورگر خود را فعال سازید!

نحوه فعال سازی در کروم
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
نحوه فعال سازی در فایرفاکس
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
برنامه‌نویسی در فضای ابری با Koding

برنامه‌نویسی در فضای ابری با Koding

سبک برنامه نویسی در چند سال اخیر تغییر زیادی به خود ندیده است. به طور کلی برای برنامه نویسی خوب نیازمند به داشتن دقت زیاد و بودن در محیطی آرام است. اما اگر شما در حین کار به مشکل بخورید و به دنبال گشتن راه حلی برای غلبه بر مشکل باشید چه کار می کنید؟ Koding یک اپلیکیشن بر اساس رایانش ابری است که هدفش ایجاد محیطی راحت و آرامش بخش برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان است. بوسیله این اپلیکیشن تحت وب، برنامه نویسان می توانند اجتماعی تر و سریعتر و راحت‌تر به کار خود ادامه دهند.

شروع
شما خیلی راحت با استفاده از اکانتهای Github ، Facebook ، Twitter ، Google یا با استفاده از یک ایمیل می توانید در Koding ثبت نام کنید. در اولین راه اندازی با یک رابط کاربری اجتماعی مانند Google Plus که Activity نامیده می شود مواجه می شوید. در واقع Activity دروازه ای برای برقراری ارتباط بین کاربران جامعه Koding است. در اولین نگاه می توانید لیستی از فعالیت هایی مانند بروز رسانی وضعیت، توسعه و فعالیتهای کاربر را ببنید.

برنامه نویسی و توسعه دهندگی
Koding برای شما فعالیت های دسته جمعی ای را ایجاد کرده است تا کدهای خود را به اشتراک بگذارید، دوستان خود را دعوت کنید یا دسته جمعی به کدنویسی بپردازید. با بهره گیری از فریم ورک های ساخته شده مانند Bootstrap ، AngularJS ، CodeIgniter ، BackBone و ... شما نیازی نخواهید داشت تا اپلیکیشن Koding را ترک کنید. دعوت دیگران به محیط کاری خود کار بسیار ساده ای است. فقط کافی است که ID کار گروهی را کپی و آن را برنامه نویسان دیگر به اشتراک بگذارید. کار گروهی فقط به کار کردن اشتراکی محدود نشده است و حتی شما می توانید از دیگر برنامه نویسان برای حل کردن مشکلات کمک بگیرید. هنگامی که در حال برنامه نویسی با Koding هستید می توانید به پیش نمایش پروژه خود از طریق منوی آبشاری دست پیدا کنید. با فعال سازی آن می توانید به یک پیش نمایش زنده از آنچه در حال اتفاق افتادن در کدها است دست پیدا می کنید. با Copy و Paste کردن URL داده شده در مرورگر خود می توانید به پیش نمایش پروژه روی سرورهای سایت دست پیدا کنید. ترمینال Koding دارای یک پایانه داخلی است بنابراین شما بدون نصب نرم افزار اضافی روی سیستم خود می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. بوسیله آن می توانید به تعامل با دیگر توسعه دهنگان نیز بپردازید بدون آن که وقت زیادی را هدر بدهید یا از روش های غیر ضروری مانند ویدئو چت و Remote Desktop و ... استفاده کنید.

اپلیکیشن‌ها ‌
با اپلیکیشن های از قبل نصب شده Koding می توانید راهی را ایجاد کنید تا با اپلیکیشن های دیگری مانند Brackets، phpMyAdmin، Wordpress، Drupal، Dropbox، Ruby on Rails، Django، Laravel و ... به برنامه نویسی بپردازید. استفاده از این ابزارها واقعاً به برنامه نویسان کمک کرده و کار آن ها را سریعتر می کند. بخش اپلیکیشن ها یکی از دوست داشتنی ترین بخشهای سایت Koding است.

قیمت گذاری‌ها
شما می توانید به صورت رایگان از Koding استفاده کنید اما این در حالی است که به کلیه قابلیت‌ها این سایت دسترسی نخواهید داشت. قیمت ها بر اساس پیشرفت منابع سیستمی مانند فضای دیسک، پهنای باند، CPU و ... ارزش گذاری شده اند.

نقاط قوت
- کار بر روی پروژه ها بدون ترک کردن مرورگر
- همکاری با سایر برنامه نویسان برای کار روی پروژه
- دانلود اپلیکیشن ها
- راهنمایی گرفتن از برنامه نویسان دیگر
- استفاده از آن به عنوان Localhost
- ترمینال های داخلی
- قیمت گذاری مقرون به صرفه
- ایمپورت کردن کد از Github

نقاط ضعف
- امکان برخورداری از Session های باگ دار
- بعضی اوقات کند می شود
- دسترسی نداشتن به صورت FTP
- استفاده نکردن از API های کامل Github

سخن پایانی
Koding یک راه خوب و مناسب برای برنامه نویسی به صورت تیمی بوده و یک جایگزین مناسب برای نرم افزارهای چت و ... است. با اپلیکیشن های داخلی Koding و محیط داخلی برنامه نویسی، کدنویسی بسیار ساده تر شده است و به یک پیشنهاد عالی برای گروه های برنامه نویسی تبدیل شده است.