آیا می‌دانید روی هر پروژه چقدر زمان گذاشته‌اید؟

یکی از سؤالاتی که همواره کارفرمایان از برنامه نویسان و توسعه دهندگان می‌پرسند این است که به طور مثال فلان پروژه چقدر زمان برده است. اگر بخواهیم برای یافتن چنین پاسخی به کورنومتر و … متوسل شویم، وارد بازی بسیار سخت و پیچیده‌ای خواهیم شد چرا که جمع زدن زمان هایی که روی یک پروژه کار کرده‌ایم نه تنها مشکل خواهد بود بلکه به نظر می‌رسد عدد نهایی خیلی هم دقیق نباشد.

سایتی به آدرس wakatime.com توانسته این مشکل را به سادگی حل کند. مکانیسم این سایت به این شکل است که ابتدا شما می بایست در این سایت ثبت نام کنید. پس از ثبت نام می بایست از یکی از ویرایشگرهای کدی که توسط این وب اپلیکیشن ساپورت می‌شود استفاده کنید. برخی از مهمترین این ویرایشگرها عبارتند از:

- Vim
- Sublime
- Xcode
- Intellij IDEA
- Emacs
- Brackets
- Pycharm
- Rubymine
- Eclipse
- Komodo
- PhpStorm
- WebStorm
- AppCode
- Atom

پس از نصب پلاگین مربوط به هر یک از ویرایشگرهای کد فوق الذکر، زمانی که شما روی هر پروژه ای کار می‌کنید به صورت دوره ای برای این سایت ارسال شده و در اکانتی که ساخته‌اید ذخیره می گردد. حال با ورود به ناحیه کاربری خود خواهید توانست میزان فعالیت خود روی هر پروژه را مشاهده کنید.

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)