آمار و ارقام مرورگرها در اکتبر سال ۲۰۱۴

جدول فوق نشانگر آمار و ارقام مربوط به میزان محبوبیت مرورگرهای اینترنتی در ماه های سپتامبر و اکتبر سال ۲۰۱۴ می باشد.

در جدول فوق ستون مربوط به change به معنی «تغییر» نشانگر افزایش یا کاهش سهم بازار هر مرورگر است. آنچه از آمار و ارقام مشخص است این است که مرورگر شرکت بزرگ مایکروسافت وضع چندان خوبی ندارد. اگرچه مهندسین شرکت مایکروسافت آپدیت های زیادی برای این مرورگر منتشر کرده‌اند اما این در حالی است که این آپدیت ها و بهبودها نه تنها برای توسعه دهندگان وب کمی دیر هستند بلکه نتوانسته اند نیازهای کاربران عادی را هم پوشش دهند. به طور مثال اینترنت اکسپلورر نسخه ۱۱ مرورگر خیلی خوبی شده است اما توجه داشته باشیم که این نسخه مزیت چندانی نسبت به سایر رقبای خود نداشته و تازه توانسته خود را به سطح سایر مرورگرها برساند. مرورگری که در این میان یکه تازی می‌کند، مرورگر ساخت گوگل تحت عنوان Chrome است که پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۱۵ وضعش از این هم به مراتب بهتر شود. نظر شما چیست؟ آیا مرورگرهای رایگانی همچون فایرفاکس، کروم و … برای همیشه گوی سبقت را از IE ربوده اند یا هنوز روزنه های امید برای شرکت مایکروسافت باقی است. نظرات خود را با سایرین در میان بگذارید.

0


بهزاد مرادی

از جمله علائق بهزاد مرادی می توان به نشر علم،‌ سرمایه گذاری روی نسل آینده، زبان برنامه نویسی پی اچ پی و جامعه متن باز و همچنین راه اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و او بر این باور است که سکان آکادمی بستری است که از آن طریق می تواند به علائق اش جامه ی عمل بپوشاند. از جمله فعالیت های وی در سکان آکامی می توان به تالیف دوره های آنلاین برنامه نویسی و ترجمه مقالات وبلاگ اشاره کرد. 


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)