انتشار تحقیقات هوش مصنوعی اپل برای تسریع یادگیری ژرف

شرکت اپل برای پروژه های انحصاری، و مخفی نگه داشتن آن ها معروف است. هوش مصنوعی اپل که اکثرا آن را به عنوان دستیار صوتی Siri می شناسیم هم تا به امروز بخشی از همین پروژه ها بود. اپل برای اولین بار تصمیم گرفته تا اجازه ی انتشار تحقیقات هوش مصنوعی را به تیم خود بدهد. با اطمینان می توان گفت که این تغییر استراتژی، باعث سرعت بخشیدن به پروسه ی بهبود یادگیری ژرف آیفون خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این موضوع، در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید.

زمانی که شرکت اپل، Siri را در سال ۲۰۱۱ معرفی کرد، به راحتی چندین پله از رقبایش در این زمینه بالاتر بود، ولی اخیرا در رقابت با Google Assistant شرکت الفبا و Alexa آمازون، عقب مانده است!

به عقیده ی محققان، از جمله دلایل شکست اپل در این زمینه، عدم تمایل به انتشار مقالات علمی است که با این کار، توانایی خود را از بهره بردن از پیشرفت های گسترده تر در این زمینه، سلب کرده است. راس سالاکیتناو، یکی از مدیران بخش هوش مصنوعی این شرکت، در کنفرانس سیستم های پردازش اطلاعات عصبی بیان کرده است که این سیاست قدیمی تغییر کرده و انتشارات تحقیقات هوش مصنوعی در دسترس دانشگاه ها هم قرار می گیرد.

ممنوعیت انتشار، توانایی کمپانی در استخدام بهترین استعدادهای موجود را تاکنون محدود می کرد. دلیل اصلی آن است که محققان غالبا تمایلی به کار در یک محیط بسته نشان نمی دهند. برای جبران مشکلات استخدام، اپل یک سری از استارتاپ های هوش مصنوعی را خریداری کرده و نکته ی جالب اینجا است که یکی از این شرکت ها در سیاتل به اسم  Turi، ارزشی برابر ۲۰۰ میلیون دلار دارد. این نشان می دهد که اپل عزم خود را جذب کرده تا با پیشرفت مضاعف، بتواند مثل گذشته حرفی برای گفتن در حوزه ی هوش مصنوعی و یادگیری ژرف داشته باشد.

Apple to Start Publishing AI Research to Hasten Deep Learning

0


علی فاتحی

در حال حاضر، دانشجوی رشتهٔ ادبیات انگلیسی‌ام؛ در کودکی علاقه‌ای به یادگیری زبان نداشتم ولی در نوجوانی نظرم کاملا عوض شد و یادگیری انگلیسی رو به طور خودآموز شروع کردم. از جمله توانایی‌هایم می‌شه به مهارت ترجمهٔ متن‌های انگلیسی به فارسی و برعکس و Rephrase کردن متون انگلیسی اشاره کرد؛ در کنار ترجمه، به تدریس هم علاقمندم و این چیزی است که از انجامش خیلی لذت می‌برم. علاوه بر این، به سینما، موسیقی و تکنولوژی هم علاقهٔ زیادی دارم.


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)