آموزش نحوهٔ عملکرد هوش مصنوعی به کودکان توسط فیسبوک

آموزش نحوهٔ عملکرد هوش مصنوعی به کودکان توسط فیسبوک

تیم فنی/مهندسی فیسبوک تعدادی فیلم های آموزشی ساخته است تا به رفع برخی ابهامات و باورهای نادرست درباره ی هوش مصنوعی بپردازد. از این طریق، این شرکت به ما می گوید که چگونه محصولات خود را با استفاده هوش مصنوعی بهبود داده و این که دانش آموزان با گذراندن چه دوره هایی می توانند کسب و کاری در حوزه ی هوش مصنوعی ایجاد کنند. برای آشنایی بیشتر با این موضوع، با سکان آکادمی همراه باشید.

مجموعه تلویزیونی Westworld که از شبکه ی HBO پخش می شود، به عنوان یکی از هیجان انگیز ترین سریال های علمی تخیلی تاریخ مورد ستایش قرار گرفته است. موضوع اصلی این سریال درباره ی ربات های فوق هوشمند است که در یک شهربازی کارهای مختلفی انجام می دهند. چنین تم هایی در بسیاری از فیلم ها و سریال های تلویزیونی مشاهده می شوند. 

قبل از رسیدن به این سطح از پیشرفت، ما نیاز به درک مزایای آن و چگونگی بهبود زندگی به وسیله ی آن داریم. فیسبوک می خواهد به ما نشان دهد که تمام حوزه های کلیدی از زندگی ما، بسیار تاثیر پذیر از هوش مصنوعی هستند. همان طور که گفتیم، این شرکت تاثیرگذار در سیلیکون ولی، یک کمپین جدید با هدف رفع ابهامات و باورهای نادرست درباره ی هوش مصنوعی راه اندازی کرده است. طبق تعریف فیسبوک، این کمپین به عنوان «ستون فقرات بسیاری از نوآورانه ترین برنامه ها و خدمات آینده» معرفی شده است.

این شرکت هچنین با ساخت یک سری از فیلم های آموزشی به صورت کلیپ های کوتاه و ساده درباره ی هوش مصنوعی، به درک بهتر شما در این زمینه از علم کامپیوتر کمک بسیاری می کند. در این ویدیو ها یان لکان و ژاکوین کوینانرو از شرکت فیسبوک، توضیح می دهند که دانش آموزان علاقه مند به این رشته باید بیشتر خود را روی دروس حسابان، جبر خطی و آمار و احتمال متمرکز کنند.

منبع