آموزش نحوه ی عملکرد هوش مصنوعی به کودکان توسط فیسبوک

تیم فنی/مهندسی فیسبوک تعدادی فیلم های آموزشی ساخته است تا به رفع برخی ابهامات و باورهای نادرست درباره ی هوش مصنوعی بپردازد. از این طریق، این شرکت به ما می گوید که چگونه محصولات خود را با استفاده هوش مصنوعی بهبود داده و این که دانش آموزان با گذراندن چه دوره هایی می توانند کسب و کاری در حوزه ی هوش مصنوعی ایجاد کنند. برای آشنایی بیشتر با این موضوع، با سکان آکادمی همراه باشید.

مجموعه تلویزیونی Westworld که از شبکه ی HBO پخش می شود، به عنوان یکی از هیجان انگیز ترین سریال های علمی تخیلی تاریخ مورد ستایش قرار گرفته است. موضوع اصلی این سریال درباره ی ربات های فوق هوشمند است که در یک شهربازی کارهای مختلفی انجام می دهند. چنین تم هایی در بسیاری از فیلم ها و سریال های تلویزیونی مشاهده می شوند. 

قبل از رسیدن به این سطح از پیشرفت، ما نیاز به درک مزایای آن و چگونگی بهبود زندگی به وسیله ی آن داریم. فیسبوک می خواهد به ما نشان دهد که تمام حوزه های کلیدی از زندگی ما، بسیار تاثیر پذیر از هوش مصنوعی هستند. همان طور که گفتیم، این شرکت تاثیرگذار در سیلیکون ولی، یک کمپین جدید با هدف رفع ابهامات و باورهای نادرست درباره ی هوش مصنوعی راه اندازی کرده است. طبق تعریف فیسبوک، این کمپین به عنوان «ستون فقرات بسیاری از نوآورانه ترین برنامه ها و خدمات آینده» معرفی شده است.

این شرکت هچنین با ساخت یک سری از فیلم های آموزشی به صورت کلیپ های کوتاه و ساده درباره ی هوش مصنوعی، به درک بهتر شما در این زمینه از علم کامپیوتر کمک بسیاری می کند. در این ویدیو ها یان لکان و ژاکوین کوینانرو از شرکت فیسبوک، توضیح می دهند که دانش آموزان علاقه مند به این رشته باید بیشتر خود را روی دروس حسابان، جبر خطی و آمار و احتمال متمرکز کنند.

Facebook Is Teaching Students How Artificial Intelligence Works

0 • بهزاد مرادی در تاریخ: 1395/09/17

  آقای فاتحی عزیز سلام
  ممنون از مقاله ی مفید شما
  به نظر من، اگر با این روندی که غرب در پیش گرفته و روی نسل های آتی به این شکل سرمایه گذاری می کنه و این روندی هم که ما در پیش گرفته ایم که حتی اصول برنامه نویسی را به بچه هایمان در مدارس آموزش نمی دهیم، هوش مصنوعی پیش کش! آینده ی بسیاری دشواری را پیش رو خواهیم داشت.

  علی فاتحی در تاریخ: 1395/09/17

  بله کاملا درسته.

 • سلیس در تاریخ: 1395/09/17

  بی خود نیست که فیسبوک یکی از بهترین شرکتها برای کار کردن هست. چون خلاقه، چون به فکر پیشرفته، چون آینده ی بشر براش مهمه و بسیاری چون دیگه
  ممنون از شما آقای فاتحی

  علی فاتحی در تاریخ: 1395/09/17

  ممنون كه مقاله رو مطالعه كرديد.

 • seyed در تاریخ: 1395/09/19

  جدای از جذابیت بسیاری از موضوعات مربوط به هوش مصنوعی ، کار در این زمینه برای هر رده سنی باعث آینده روشن و بسیار کارآمد تر میشه که شرکت ها معتبر از چندین سال پیش به اون توجه میکنن.

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)