اپل سورس کد اپن سورس Darwin برای macOS را منتشر کرد

اپل سورس کد اپن سورس Darwin برای macOS را منتشر کرد

اپل به تازگی سورس کد اپن سورس Darwin برای مک او اس نسخه ی Sierra 10.12 را منتشر کرده است. داروین یک سیستم عامل اپن سورس است که هسته ی مرکزی تمام سیستم عامل های خانواده ی اپل را در بر می گیرد. برای بررسی بیشتر با سکان آکادمی همراه شوید.

داروین یک سیستم عامل اوپن سورس مانند Unix است که به متعلق به شرکت اپل است به طوری که کدهای این سیستم عامل توسط اپل نوشته شده و سایر اجزای آن شامل قسمت هایی از BSD، NeXTSTEP، Mach و سایر پروژه های اپن سورس نرم افزاری است.

داروین بخش اصلی سیستم عامل های iOS، MacOS، WatchOS و tvOS شرکت اپل را تشکیل می دهد و بایستی به این موضوع توجه داشت که ماژول های اصلی سیستم عامل های اپل -شامل کرنل، درایو و بخش های BSD- از تکنولوژی های اپن سورس بهره می برند. 

نکته ی جالب توجه این است که با وجود این که اپل طی کنفرانس اخیرش نام سیستم عامل کامپیوتر های شخصی اش را به macOS تغییر داده است، آخرین نسخه ی داروین را با همان نام OS X 10.12 عرضه کرده است.

 در کنار این اقدام اپل، باید اقدام سال گذشته ی این شرکت مبنی بر اپن سورس کردن زبان برنامه نویسی اختصاصی اپل تحت عنوان Swift را هم مد نظر داشت. از آن زمان، Swift رشد قابل توجهی داشته و محبوبیت زیادی بین توسعه دهندگان پیدا کرده است.

منبع