معرفی مرورگر Colibri: مرورگری مینیمالیستی

معرفی مرورگر Colibri: مرورگری مینیمالیستی

Colibri مرورگری است که با هدف سرعت، اثربخشی و انعطاف پذیری طراحی شده است و در مقایسه با سایر مرورگرهای وب همچون گوگل کروم، فایرفاکس و غیره، طراحی بسیار مینیمالیستی دارا است که این ویژگی کمینه گرایی با حذف Tab Bar به حد اعلای خود رسیده است. برای آشنایی با این مرورگر جدید، با سکان آکادمی همراه باشید.

همان‌طور که پیش از این گفتیم، توسعه دهندگان مرورگر کولیبری تب هایی که در بالای مرورگر قرار می‌گرفتند را حذف کرده‌اند تا با این کار هم کمک به بیشتر شدن فضای نمایش سایت کرده باشند و مهم‌تر از آن، کمک به کاهش استفاده از منابع سیستم همچون رم و سی پی یو کرده باشند!

Links
حال ممکن است این سؤال به ذهن شما خطور کرده باشد که پس به چه شکل می‌توان چندین سایت مختلف را از طریق این مرورگر مشاهده کرد؟ در پاسخ به این سؤال بایستی گفت که Links جایگزین Tabs شده است (البته Links در این مرورگر قرار است وظایف Bookmarks و History را هم انجام دهد.) اگر شما تمایل داشته باشید تا یک سایتی که قبلاً مشاهده کرده‌اید را مجدد باز نمایید، صرفاً با یک کلیک می‌توانید سایت مد نظر را به Links اضافه کنید به طوری که در آینده به راحتی خواهید توانست در لینک ها به فیلتر کردن، جستجو و حتی گروه بندی آن‌ها بپردازید.

Lists
گفتیم که کاربر می‌تواند به گروه بندی لینک سایت‌هایی که قبلاً ذخیره کرده است بپردازد که این کار از طریق Lists صورت می‌گیرد. جالب است بدانید که هم Lists و هم Links روی سروری خاص به صورت امن و به نام خود شما ذخیره می‌شوند و این اطمینان را می‌توان داد که همواره اطلاعات شما در دسترس خواهند بود.

در حال حاضر نسخه ی بتا مرورگر Colibri برای سیستم عامل macOS به صورت کاملاً رایگان در دسترس است اما نسخه های سازگار با سیستم عامل های اندروید، آی او اس و ویندوز هم به زودی به بازار عرضه خواهد شد.

منبع