۵۰ استارتاپی که طبق آمار لینکداین در سال 2017 بسیار مورد توجه افراد جویای کار قرار گرفته‌اند

۵۰ استارتاپی که طبق آمار لینکداین در سال 2017 بسیار مورد توجه افراد جویای کار قرار گرفته‌اند

لینکداین در سال 2017 لیستی از استارتاپ‌هایی که توسط افراد جویای کار بسیار مورد جست‌وجو قرار گرفته‌ را منتشر کرد که این لیست پر از سورپرایز بود زیرا استارتاپ شمارهٔ یک این لیست Uber بود در حالی که در همین سال ۲۰۱۷ درگیر یکسری مشکلاتی بود که منجر به کنار گذاشتن Travis Kalanick شد و سورپرایز دوم هم اینکه این لیست پر از اسامی کمپانی‌هایی است که نام‌شان کمتر شنیده‌ شده و حتی بعضاً در سیلیکون‌ولی هم واقع نمی‌باشند!

لینکداین این لیست را به کمک یکسری محقق آماده کرد و آن‌ها بدین منظور ۲۵۰۰۰ استارتاپ را مورد بررسی قرار دادند و در ادامه به توضیح در مورد ۱۰ استارتاپ اول این لیست خواهیم پرداخت که عبارتند از:

۱. Uber
اوبر استارتاپی است که دفتر مرکزی آن در سانفرانسیسکو واقع شده و شهرتش را به دلیل اینکه رفت و آمد را آسان‌تر و به‌صرفه‌تر کرده به‌ دست آورده‌ است. اوبر در سال ۲۰۱۷ به دلیل جمع‌آوری اطلاعات دارندگان گوشی‌های اپل متحمل یک رسوایی بزرگ شد که همین مسئله، به علاوهٔ‌ یکسری مشکلات حاشیه‌ای دیگر، منجر به استعفای مدیرعاملش شد و دارا خسروشاهی به سمت مدیرعامل جدید اوبر منصوب شد که از آن موقع تاکنون سعی دارد تا اشتباهات گذشتهٔ این کمپانی را جبران کند (برای آشنایی بیشتر با دارا خسروشاهی، به مقالهٔ دارا خسروشاهی مدیرعامل اوبر شد مراجعه نمایید.)

۲. Airbnb
دفتر مرکزی این شرکت در سانفرانسیسکو واقع شده و هدف‌اش این است تا برای مردم این امکان را فراهم سازد تا به‌ طور آنلاین بتوانند خانه یا فضاهای قابل‌سکونت خالی‌ که دارند را به دیگران اجاره دهند.

۳. WeWork
این استارتاپ که در نیویورک واقع شده به دیگر استارتاپ‌ها دفاتر کوچک یا دفاتر اشتراکی ارائه می‌کند و یکی از دلایل شهرت این استارتاپ این است که امکانات کمپانی‌های بزرگ را در اختیار مستأجرانش می‌گذارد.

۴. Lyft
این شرکت پیشگام مفهوم حمل و نقل به صورت آنلاین می‌باشد و دفتر مرکزی‌اش در سانفرانسیسکو است و در سال ۲۰۱۲ تأسیس شده و هم‌اکنون در بسیاری از شهرهای آمریکا مشغول به فعالیت است. این کمپانی ماهانه ۱۸.۷ میلیون مسافر یا بسته را جابه‌جا می‌کند و ارزش این شرکت تا آوریل سال ۲۰۱۷، چیزی در حدود ۷/۵ میلیارد دلار برآورد شده‌ است (نیاز به توضیح است که لیفت یکی از رقبای اصلی اوبر می‌باشد.)

۵. Slack
این نرم‌افزار ارتباطی که یکی از اصلی‌ترین مخاطبین‌اش دولوپرها است، تقریباً از همان روزهای اولیهٔ کارش طوفان به‌ پا کرد. این کمپانی توسط Stewart Butterfied که پیش از این هم‌بنیانگذار Flickr بوده تأسیس شده است.

۶. NIO
دفتر مرکزی این شرکت در شانگهای چین می‌باشد و این کمپانی سازندهٔ وسایل نقلیهٔ الکتریکی است (این شرکت با استخدام Padmasree Warrior که پیش از این مدیرعامل Cisco بود، در نوع خودش کاری منحصربه‌فرد انجام داده است.)

۷. Rubrik
این استارتاپ که دفتر مرکزی آن در کالیفرنیا واقع شده و یک جایگزین نوآورانه برای ذخیره‌سازی بک‌آپ می‌باشد، راهی برای ذخیره‌سازی دیتا بر روی کلود است که به سرعت هم قابلیت ریکاوری دارا است.

۸. Dropbox
این کمپانی بسیار مشهور در زمینهٔ ذخیره‌سازی مبتنی بر کلود است که دفتر مرکزی آن هم در سانفرانسیکو واقع شده است.

۹. Houzz
دفتر مرکزی این شرکت در کالیفرنیا بوده و به صاحبان املاک در زمینهٔ دکوراسیون، طراحی و محوطه‌سازی کمک می‌کند و همچنین آن‌ها را به متخصصین انجام این کار پیوند می‌دهد.

۱۰. Convoy
این استارتاپی که دفتر مرکزی آن در سیاتل واقع شده است را «اوبر کامیون‌ها» می‌نامند چرا که سرویسی است که می‌توان از طریق آن، محموله‌های مختلف را به وسیلهٔ کامیون جابه‌جا کرد.

در ادامه، ۴۰ استارتاپ و کمپانی دیگر که مورد علاقهٔ افراد جویای کار در سال 2017 بود را آورده‌ایم تا در نهایت لیست ۵۰ استارتاپی که طبق آمار لینکداین در سال 2017 بسیار مورد توجه افراد جویای کار قرار گرفتند تکمیل گردد:

۱۱. General Assembly
۱۲. Stripe
۱۳. Glossier
۱۴. Flexport
۱۵. Aryaka Networks
۱۶. Pinterest
۱۷. Grail
۱۸. Duo Security
۱۹. Udacity
۲۰. G2 Crowd
۲۱. Blend
۲۲. Opendoor
۲۳. Cybereason
۲۴. Cylance
۲۵. CrowdStrike
۲۶. Uptake
۲۷. Affirm
۲۸. Katerra
۲۹. Ring
۳۰. Convene
۳۱. Coursera
۳۲. Stitch Fix
۳۳. Wish
۳۴. Robinhood
۳۵. Darktrace
۳۶. Sprout Social
۳۷. Virgin Hyperloop One
۳۸. Snowflake Computing
۳۹. ThoughtSpot
۴۰. Zenreach
۴۱. Cohesity
۴۲. Pendo
۴۳. Moda Operandi
۴۴. Databricks
۴۵. Skuid
۴۶. Glint
۴۷. Docker
۴۸. Credit Karma
۴۹. Casper
۵۰. Elastic

حال نوبت به نظرات شما می‌رسد. اگر روزی شانس این را داشته باشید که در یک استارتاپ‌‌ یا شرکت طراز اول دنیا کار کنید، انتخاب شما چه شرکتی است و دلایل انتخاب شما چیست؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon