گیت‌هاب قابلیت کاربردی جدیدی را برای آسان‌تر کردن فرآیند آپلود فایل در ریپازیتوری‌ها ایجاد می‌کند

گیت‌هاب قابلیت کاربردی جدیدی را برای آسان‌تر کردن فرآیند آپلود فایل در ریپازیتوری‌ها ایجاد می‌کند

یکی از سختی های کار با گیت هاب -به خصوص برای کاربران مبتدی- استفاده از کامند لاین است. اخیراً گیت هاب اخبار خوبی را برای کاربران فعال خود منتشر کرده است: اکنون کاربران می توانند با کشیدن و رها کردن فایل های خود درون مرورگرشان آن ها را به ریپازیتوری ها یا منابع پروژه ی خود اضافه کنند. علاوه بر این یک دکمه ی تعاملی هم برای این کار در نظر گرفته شده است. برای آشنایی بیش تر با این قابلیت های جدید گیت هاب، با سکان آکادمی همراه باشید.

زمانی که یک فایل آپلود می شود، می توانید آن را به یک برنچ یا شاخه ی موجود اضافه کنید یا با یک دستور pull، یک برنچ جدید بسازید. گیت هاب این قابلیت را به عنوان روشی برای کنار گذاشتن کامند لاین به کار گرفته است که برای بسیاری از کاربران -مخصوصا مبتدی ها- کارآمد خواهد بود.

اگر شما نمی خواهید که فایل ها را در مرورگر درگ و دراپ کنید، می توانید از دکمه ی جدید "Upload File" که در تولبار و در بالای درخت کامند اضافه شده است استفاده کنید.

هر دو روش درگ و دراپ و استفاده از دکمه ی آپلود فایل، شما را به صفحه ی یکسان "add file" یا "افزودن فایل" هدایت خواهند کرد. کشیدن فایل ها به داخل مرورگر باعث می شود که آن ها به صورت خودکار در همان صفحه باز شوند، در حالی که با کلیک کردن روی دکمه ی آپلود، صفحه ی جدیدی باز خواهد شد. بن بلیکمپ مدیر پروژه ی گیت هاب در گفتگویی با TNW گفت: 

"پیش از این برای افزودن یک فایل به ریپازیتوری، کاربران مجبور بودند که از کامند لاین استفاده کنند؛ ما می دانیم که این کار برای افرادی که تازه شروع به یادگیری کدنویسی کرده اند یا کسانی که برنامه نویس حرفه ای نیستند، می تواند کمی ترسناک باشد. ما این گام را از طریق ایجاد امکان آپلود مستقیم فایل ها در مرورگر حذف کرده ایم، بنابراین لازم نیست که کاربران دستورات گیت را بدانند یا یک کلاینت دسکتاپ برای به اشتراک گذاری اطلاعات مهم داشته باشند. ما می خواهیم مشارکت در فرآیند ساخت نرم افزار را برای همه ساده تر کنیم، حتی اگر شما کسی نباشید که کد فعلی را نوشته است."

این روش برای کسانی که نمی خواهند از گزینه های کامند لاین برای عملیات مقدماتی استفاده کنند کار را بسیار ساده تر می کند به خصوص برای کسانی که بیش تر در مرورگر با گیت هاب در تعامل هستند تا یک اپلیکیشن دسکتاپ.

قابلیت آپلود فایل در گیت هاب به روش های معرفی شده به زودی در گیت هاب فعال خواهد شد و کاربران می توانند برای اضافه کردن فایل به ریپازیتوری استفاده کنند.

نظر شما چیست؟ آیا این امکان می تواند انتقاداتی که اخیرا از این سرویس گیت شده بود را کم رنگ تر کند؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس