گیت‌هاب در صدد است تا پیدا کردن پروژه‌های برنامه‌نویسی را آسان سازد

گیت‌هاب در صدد است تا پیدا کردن پروژه‌های برنامه‌نویسی را آسان سازد

گیت‌هاب علاوه‌ بر اینکه بهترین مکان برای پیدا کردن پروژه‌های اپن‌سورس است، بهترین بستر هم برای پیشرفت یک دولوپر به حساب می‌آید. از این رو آشنایی هر چه بیشتر با گیت‌هاب، به حرفه‌ای‌تر شدن دولوپرها کمک شایانی خواهد کرد که در این مقاله به ویژگی‌های جدید گیت‌هاب اشاره خواهیم کرد.

بهترین روش برای پیشرفت یک دولوپر، خواندن کدهای دولوپرهای دیگر است و همچنین کار بر روی پروژه‌ها به همراه دیگر دولوپرها اثربخش خواهد بود. گیت‌هاب به عنوان کانونی برای جامعهٔ برنامه‌نویسان، مسلماً بهترین مکان (بستر) برای انجام این کار است و این شرکت اخیراً به دو ویژگی جدید برای پیدا کردن پروژه‌ها اشاره کرده که به دولوپرها این امکان را می‌دهد تا پروژه‌های جالب را در لابه‌لای دیگر پروژه‌ها بیابند.  

در حال حاضر، داشبورد گیت‌هاب یک فید با عنوان Discover Repositories (پیدا کردن مخزن) را نشان می‌دهد که پروژه‌ها را بر اساس علائق شما هایلایت می‌کند. بنابراین، اگر به عنوان مثال پروژه‌های پایتون را ستاره‌گذاری کرده باشید و دنبال همکاران پایتون هستید، گیت‌هاب پروژه‌های مرتبط نوشته‌ شده با پایتون را نیز به شما نشان می‌دهد. Discover Repositories همچنین پروژه‌های محبوب را در این پلتفرم را برجسته می‌کند که لزوماً مرتبط با تخصص کاربر نیست اما جالب‌اند.

گیت‌هاب همچنین می‌خواهد مانند یک راهنمای جستجو در همهٔ چیزهای مربوط به کد عمل کند و در حال حاضر تب Explore، مجموعه‌ای از پروژه‌های گروه‌بندی‌شده از نظر مفاهیم، نمونه‌ها و زبان‌های خاص را نشان می‌دهد. بنابراین اگر می‌خواهید در حوزۀ یادگیری ماشین جستجو کنید، گیت‌هاب مجموعه‌ای از پروژه‌های نرم‌افزاری مرتبط را به شما نشان خواهد داد.

همچنین، صفحات موضوعی به شما این امکان را می‌دهند تا تمام پروژه‌های متمرکز بر روی یک تکنولوژی خاص را پیدا کنید؛ به عبارت دیگر، می‌توانید مثلاً هر پروژۀ مرتبط با Android را که می‌خواهید، روی این پلتفرم پیدا کنید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon