گوگل پروژهٔ Play for Education را برای تمرکز بر Chromebook متوقف می کند

گوگل پروژهٔ Play for Education را برای تمرکز بر Chromebook متوقف می کند

Google Play for Education که در سال 2013 به منظور تشویق کاربران به استفاده از تبلت در کلاس های درس منتشر شده بود، دیگر به فعالیت خود ادامه نخواهد داد. برای اطلاع از جزییات بیانیه ی گوگل در خصوص این اقدام، با سکان آکادمی همراه باشید.

گوگل در گفت و گو با TechCrunch درباره ی توقف این پروژه، بیانیه ی زیر را منتشر کرده است:

از چهاردهم ماه مارس، دیگر گوگل مجوزهای Google Play for Education را به فروش نمی رساند. ما در نظر داریم بهترین ابزارهای آموزشی برای استفاده در کلاس های درس را فراهم کنیم که یکی از آن ها کروم بوک است؛ پرفروش ترین دیوایس آموزش در آمریکا و یک اکوسیستم قوی و رو به رشد برای اپلیکیشن های آموزشی. البته ما به پشتیبانی از مشتریان Google Play for Education و دیوایس هایی که خریداری کرده اند ادامه خواهیم داد.

معلمانی که اکنون در حال استفاده از Google Play for Education هستند از پشتیبانی گوگل برای مدت طولانی بهره مند خواهند شد چرا که گوگل محدوده زمانی برای استفاده از این برنامه ها برای کاربرانش در نظر نگرفته است. گوگل این امکان را در ایالات متحده، انگلستان و کانادا فعال کرده است.

شاید توقف پروژه ای که برای کمک به کودکان در امر یادگیری ارائه شده است کمی ناامید کننده به نظر برسد اما واضح است که تمرکز این شرکت بر گسترش میزان استفاده از کروم بوک در کلاس های درس به جای گوشی های موبایل است.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon