گوگل ممنون: یافتن محتوای خانوادگی در Play Store آسان شد

گوگل ممنون: یافتن محتوای خانوادگی در Play Store آسان شد

در مراسم I/O سال ۲۰۱۵، گوگل واقعاً گل کاشت: از معرفی نسخه M اندروید گرفته تا همکاری اش با برند Levi`s به منظور ساخت لباس‌های هوشمند. اما کار به اینجا ختم نشده و گوگل پلی استور هم دستخوش نوآوری های مدیران این غول فناوری دنیا شد. قابلیت جدیدی به این فروشگاه آنلاین اضافه خواهد شد که بر اساس آن والدین با سهولت بیشتری خواهند توانست محتوای مناسب برای فرزندانشان را بیابند. برای آشنایی بیشتر با این قابلیت مفید گوگل پلی استور، با سکان آکادمی همراه باشید.

ویژگی جدید گوگل پلی استور که Family نام دارد این امکان را به کاربران گوگل می‌دهد تا محتوای قرار گرفته روی این فروشگاه آنلاین را بر اساس سن و علائق والدین فیلتر کنند. به گفته کارشناسان گوگل، Play Store همچنین اطلاعات شفاف‌تری در مورد اپلیکیشن ها و سایر محتواهای قرار گرفته روی این فروشگاه در معرض دید والدین قرار می‌دهد تا ایشان به مراتب بهتر بتوانند در مورد آنچه فرزندانشان می بایست به آن دسترسی پیدا کنند تصمیم بگیرند. به طور مثال، پدر و مادرها این امکان را خواهند داشت تا به جستجوی محتواهایی مرتبط با کاراکترهای سینمایی مورد علاقه فرزندانشان بپردازند.

سیستم رتبه دهی که به پلی استور گوگل اضافه شده خیلی سریع میزان ستاره‌های داده شده به یک اپ،‌ کتاب یا فیلم را در اختیار کاربران فروشگاه قرار می دهد. علاوه بر این، لیبل جدیدی هم در این فروشگاه اضافه شده که اپلیکیشن هایی که در آن‌ها تبلیغات نمایش داده می‌شوند را نیز مشخص می سازد.

جدای از موارد فوق، گوگل میزان کنترل والدین را در Play Store مورد بازبینی قرار داده تا ایشان بتوانند میزان دانلود اپلیکیشن های دارای محدودیت سنی را به نحو اثربخش تری کنترل کنند. به گفته گوگل، این ویژگی طی هفته‌های آتی در گوگل پلی استور اعمال خواهد شد.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon