گوگل دیگر در نتایج جستجوهای موبایلی و دسکتاپ از شکلک های emoji پشتیبانی نمی کند!

گوگل دیگر در نتایج جستجوهای موبایلی و دسکتاپ از شکلک های emoji پشتیبانی نمی کند!

به نظر می رسد گوگل دیگر علاقه ای به استفاده از شکلک های emoji (شکلک های ساده که برای ابراز احساسات مثل خوشحالی، ناراحتی، تعجب و غیره در متن مورد استفاده قرار می گیرند) در سرویس های خود -یا حداقل در موتور جستجوگر خود- ندارد. صفحاتی که از شکلک های emoji استفاده می کنند در نتایج جستجو در موقعیت بدی قرار نخواهند گرفت و اولویت پایینی نخواهند داشت ‌‌–تنها کاری که گوگل می خواهد انجام دهد این است که در زمان ارائه ی صفحه های حاوی شکلک های emoji در نتایج جستجو، این نمادها را نمایش ندهد. در نتیجه شکلک های emoji در صورتی که همراه با متن باشند، باز هم به صورت اطلاعات مشخصات صفحه در نتایج جستجو نشان داده خواهند شد. شکلک های emoji برای مدت بسیار زیادی در جستجو های موبایلی مورد استفاده قرار گرفته اند، و این در حالی است که چند ماه قبل نیز جایگاه خود را در جستجو های دسکتاپ هم پیدا کردند.

طبق گفته ی سایت دنیای موتورهای جستجوگر (Search Engine Land)، مدیران شرکت گوگل این تصمیم را از چند هفته قبل گرفته بودند، بنابراین اجرای آن غافلگیر کننده نبود. برخی برند ها از شکلک های emoji استفاده می کردند تا از روش جدیدی بتوانند جایگاه بالاتری را در نتایج جستجو کسب کنند. اگر شما در فیلد جستجوی گوگل از یک شکلک پیتزا استفاده می کردید، احتمالا در نتایج موتور جستجوگر، آدرس نزدیک ترین رستوران به شما که پیتزا سرو می کند نشان داده می شد.

بقیه ی موتور های جستجوگر مانند Yelp هنوز اجازه ی استفاده از شکلک های emoji را در جستجوها می دهند. به هر حال شما هنوز هم امکان یافتن رستوران مناسبی که پیتزای مورد علاقه ی شما را سرو کند دارید!

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon