گوگل با Eddystone به جنگ iBeacon می رود

گوگل با Eddystone به جنگ iBeacon می رود

گوگل از انتشار پلتفرم بیکن (beacon) متن بازش موسوم به Eddystone که از طریق شبکه ی بی سیم شخصی مبتنی بر بلوتوث کار می کند خبر داد. این پلتفرم برای کمک کردن به توسعه دهندگانی طراحی شده که با بیکن ها کار می کنند و می خواهند  تا بستر برقراری ارتباط مستقیم مبتنی بر جایگاه جغرافیایی افراد را فراهم کنند. اگر به این کلمه آشنایی ندارید باید گفت که بیکن ها سخت افزارهایی هستند که با کمترین میزان انرژی و مصرف باتری کار می کنند و از فناوری بلوتوث برای انتقال داده استفاده می کنند. از آنجایی که فناوری بلوتوث محدوده ی عمومی کوچک تری در شبکه های ارتباطی محلی دارد و بر خلاف جی پی اس در محیط های بسته نیز کار می کند، به خرده فروشان، توسعه دهندگان و شرکت ها این امکان را می دهد تا جایگاه دقیق کاربران را مشخص کرده و اطلاعات مرتبط را با توجه به مکان فعلی مشتریان برایشان ارسال کنند.

گوگل امیدوار است که با پروژه ی Eddystone توسعه دهندگان قادر گردند تا اپلیکیشن های بیشتری را تولید کنند. به عنوان مثال، تلفن یک کاربر می تواند اطلاعات ساعت عبور و مرور وسایل نقلیه را زمانی که کاربر در ایستگاه اتوبوس است دریافت کند و یا بارکد بلیط یک رویداد را پس از رسیدن به محل برگزاری ارسال کند.

Eddystone پاسخی به تکنولوژی iBeacon اپل است و گوگل اعلام کرده است که پروژه ی جدیدش کاملاً مستقل از پلتفرم برای دیوایس هایی که BLE (مخفف Bluetooth Low Energy) را پشتیبانی می کنند فراهم شده است.

در کنار انتشار ادی استون، گوگل دو رابط برنامه نویسی Nearby API و Proximity Beacon API را نیز برای کمک به توسعه دهندگان به منظور تمرکز بر نحوه ی انتقال اطلاعات بر روی دیوایس های موجود در محدوده ی بیکن های انتخابی ارائه کرده است. این ابزار ها به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا بر بیکن ها نظارت کرده و اطمینان حاصل کنند که همه چیز بدون هیچ مشکلی در حال انجام است.

تصور کنید که در یک رستوران راه می روید و به محض اینکه جایی را برای نشستن انتخاب می کنید منوی رستوران را بر روی صفحه ی گوشی خود دریافت می کنید. با استفاده از فناوری جست و جوی گوگل، کاربران می توانند یکی از غذاها را انتخاب کرده و عکس های آن را ببینند و دیگر برای کسب اطلاعات بیشتر گارسون را صدا نکنند.

گوگل در حال حاضر قصد ندارد تا برای Eddystone هزینه کند. این شرکت امیدوار است که با کمک Estimote، Bluvision و  Kontakt.io بتواند به شبکه هایی که پیش از این در پلتفرم iBeacon وجود داشت دسترسی پیدا کند و این در حالی است که این شرکت در حال افزودن امکانات بیشتر به سرویس Google Now است.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon